Արմեն Սարգսյանը Մատենադարանի ղեկավարության հետ քննարկել է ինստիտուտի միջազգայնացմանն ու տարածաշրջանային նշանակության բարձրացմանն ուղղված ծրագրերը 05/03/2019   15:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի՝ Մատենադարանի տնօրեն Վահան Տեր-Ղևոնդյանի, տնօրենի գիտական գծով տեղակալ Կարեն Մաթևոսյանի, գիտքարտուղար Վահե Թորոսյանի, միջազգային կապերի բաժնի վարիչ Վարդի Քեշիշյանի հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Զրուցակիցները քննարկել են Մատենադարանի հեռանկարային զարգացման և միջազգային համագործակցության մի շարք հարցեր, մասնավորապես անդրադարձել Մատենադարանի գործունեության միջազգայնացմանն ու տարածաշրջանային նշանակության բարձրացմանն ուղղված ծրագրերին:

Президент Армении обсудил с руководством ”Матенадарана" программы по повышению международного значения института 05/03/2019   17:03  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня встретился с директором Института древних рукописей имени св.Месропа Маштоца "Матенадаран" Вааном Тер-Гевондяном. Об этом сообщает пресс-службaпрезидента.
На встрече также присутствовали заместитель директора по научной части Карен Матевосян, ученый секретарь Ваге Торосян, заведующей отделом международных связей Варди Кешишян.
Собеседники обсудили ряд вопросов перспективного развития "Матенадарана" и международного сотрудничества, в частности, коснулись программ, направленных на интернационализацию деятельности и повышение регионального значения Матенадарана.