Դատավորների նկատմամբ արդարադատության նախարարի կողմից հարուցվել է 8 կարգապահական վարույթ 04/29/2019 13:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Դատավորների նկատմամբ արդարադատության նախարարի կողմից հարուցվել է 8 կարգապահական վարույթ
Դատավորների կողմից թույլ տրված կարգապահական պատասխանատվության հիմք հանդիսացող խախտումների հայտնաբերման արդյունքում դատավորների նկատմամբ արդարադատության նախարարի կողմից հարուցվել է 8 կարգապահական վարույթ: Այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը:
Նա նշեց, որ հարուցված վարույթներից 4-ը կարճվել են, 2-ի դեպքում կարգապահական պատասխանատվության մասին միջնորդություն է ներկայացվել Բարձրագույն դատական խորհուրդ, իսկ մյուս 2-ը գտնվում է ընթացիկ փուլում:
Զեյնալյանը տեղեկացրեց նաև, որ վերադասության կարգով իրականացվել են 6 վարչական վարույթներ, որոնցից 4-ը՝ իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությունում, 1-ը՝ հարկադիր կատարումը ապահովող ծառայությունում, իսկ մյուսը՝ քաղաքացիական ակտերի կացության գրանցման տարածքային բաժիններում կայացված ակտերի վերաբերյալ:

Глава Минюста Армении рассказал о 8 дисциплинарных производствах в отношении судей 04/29/2019   13:44  |  Лента новостей
Министром юстиции Армении в отношении судей было возбуждено 8 дисциплинарных производств. Основанием для возбуждения производств послужили выявленные нарушения, допущенные судьями. Об этом сообщил глава Минюста Армении Артак Зейналян в ходе пресс-конференции в понедельник, 29 апреля.
Он отметил, что “4 из возбужденных производств были прекращены, в двух случаях было подано ходатайство в Высший судебный совет, а остальные два случая находятся на текущем этапе”.
Зейналян также сообщил, что осуществлены 6 административных производств, 4 из которых – в агентстве государственного регистра юридических лиц, один -  службе, обеспечивающей принудительное исполнение, а остальные касались территориальных отделов органов записи актов гражданского состояния(ЗАГС). Министр отметил, что 6 административных жалоб были удовлетворены.