Բռնվել է կաշառք ստանալու պահին 04/29/2019   15:46  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում 2019թ. ապրիլի 25-ին հաղորդում է ստացվել  ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության Կոտայքի բաժնի քրեական հետախուզության օպերլիազորի կողմից 2017 թվականից պարբերաբար ՀՀ քաղաքացուց որպես  կաշառք գումարներ շորթելու վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ  ազգային անվտանգության ծառայությունից:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ստացված նախնական տվյալների համաձայն՝ Կոտայքի մարզի ոստիկանության քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազոր Գ.Գ-ն, իմանալով, որ Կոտայքի բնակիչը նախկինում թմրանյութ է օգտագործել, սպառնացել է իր պաշտոնեական լիազորությունների շրջանակում միջոցներ ձեռնարկել՝ վերջինիս քրեական պատասխանատվության ենթարկելու համար հիմքեր ստեղծելու համար և պահանջել ու 2017 թվականի հունիսից մինչև 2019 թվականի ապրիլի 26-ն ընկած ժամանակահատվածում  պարբերաբար  որպես կաշառք շորթմամբ ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ ընդհանուր առմամբ 4.265.800 դրամին համարժեք գումար:
Ապրիլի 26-ին հերթական կաշառք-գումարը՝ 200 հազար դրամի չափով, փոխանցվել է ԱԱԾ և ոստիկանության աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո, ինչից անմիջապես հետո օպերլիազորը բերման է ենթարկվել: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ  հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով: Որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:

Опер в Армении попался на взятке 04/29/2019   17:13  |  Криминальная хроника
В Службу национальной безопасности(СНБ)  Армении 25  апреля поступило сообщение о том, что оперуполномоченный уголовного розыска котайкского отдела котайского областного управления Полиции с 2017 года периодически  в качестве взятки вымогал деньги у гражданина страны. Об этом сообщает пресс-центр СНБ.
По предварительным данным, полученным в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий, оперуполномоченный данного управления Г.Г., узнав о том, что житель Котайской области ранее употреблял  наркотики, пригрозил принять в рамках своих полномочий меры по созданию оснований для привлечения последнего к уголовной ответственности и в промежутке с июня 2017 года по 26 апреля 2019 года периодически в качестве взятки вымогал деньги, заполучив в общей сложности 4 265 800 драмов.
26-го апреля очередная сумма взятки – 200 тысяч драмов - была передана под оперативным контролем сотрудников СНБ и Полиции. Сразу после этого оперуполномоченный был подвергнут приводу.
Ему предъявлено обвинение по признакам пункта 2 части 4 статьи 311 (“Получение взятки в особо крупных размерах”) УК Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.