Անչափահասի սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալվեց 04/27/2019   23:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքում այսօր գրանցված անչափահասի սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալվեց: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանից:
Հիշեցնենք, որ ժամը 16:30-ի սահմաններում պարանոցի և ձախ թևի հատվածում ստացած սուր-կտրող-ծակող հարվածի հետևանքով Տաշիրի բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել անչափահաս մի տղա, ով, գիտակցության չգալով, մահացել է: Կասկածյալը տուժածի համադասարանցին է։
Նախնական տեղեկություններով` երեկ տղաների միջեւ տեղի է ունեցել վիճաբանություն կենցաղային ինչ-որ հարցի շուրջ, որն էլ շարունակվել է այսօր` Տաշիրի մարզադպրոցի ետնամասում: Արդյունքում տուժածը` 15-ամյա Էդիկը, ստացել է կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածքներ:
Ոստիկանության հայտնած տվըալների համաձայն`դեպքի վայրում հայտնաբերվել է դանակ, որով ենթադրաբար կատարվել է սպանությունը:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով։
Տաշիրում դեռահաս է սպանվել
18:26 15/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության զոհ դարձած 81-ամյա տղամարդու՝ հափշտակված «Lexus RX300» մակնիշի ավտոմեքենան հայտնաբերվել է Դիլիջանում
16:36 15/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍևանի թերակղզում 26-ամյա երիտասարդի սպանության գործի նախաքննության ընթացքում բացահայտվել է նաև 71-ամյա կնոջ սպանությունը

Задержан подозреваемый в убийстве школьника в Ташире 04/29/2019   00:15  |  Криминальная хроника
Подозреваемый в убийстве несовершеннолетнего подростка в городе Ташире Лорийской области Армении задержан. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуре Армении Аревик Хачатрян.
Около 16:30 27 апреля с колото-резаными ранениями шеи и левой руки в медцентр "Ташир" поступил несовершеннолетний подросток, который, не приходя в сознание, скончался в больнице.
Подозреваемый является одноклассником потерпевшего. По предварительным данным,  за день до инцидента между парнями возник конфликт на бытовой почве. Ссора продолжилась на следующий день за спортивной школой Ташира. В результате инцидента 15-летний Эдик получил несовместимые с жизнью ранения.
Согласно представленным Полицией данным, на месте происшествия было обнаружено предполагаемое орудие преступления -  нож.