Ուշադրություն. փակ են լինելու փողոցներ /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/ 04/25/2019 12:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքացու օրվա կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառումների մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու համար ապրիլի 26-ին, ժամը 23:30-ից մինչև ապրիլի 27-ին, ժամը 24:00-ն երկկողմանի փակ է լինելու Մաշտոցի պողոտան՝ Ֆրանսիայի հրապարակից մինչև Հաղթանակի կամուրջ:
Արգելվելու է երթևեկությունը Թումանյան-Սարյան փողոցիների խաչմերուկից դեպի Մաշտոցի պողոտա, Թումանյան-Տերյան փողոցիների խաչմերուկից դեպի Մաշտոցի պողոտա, Պուշկինի-Սարյան փողոցիների խաչմերուկից դեպի Մաշտոցի պողոտա, Արամի-Կողբացու փողոցիների խաչմերուկից դեպի Մաշտոցի պողոտա, Ամիրյան-Սարյան փողոցների խաչմերուկից դեպի Մաշտոցի պողոտա, Ամիրյան-Զաքիյան փողոցիների խաչմերուկից դեպի Մաշտոցի պողոտա:
Միաժամանակ՝ ապրիլի 26-ին, ժամը 21:00-ից արգելվելու է տրանսպորտային միջոցների կայանումը Մաշտոցի պողոտայում՝ Ֆրանսիայի հրապարակից մինչև Մաշտոցի պողոտա-Ամիրյան փողոց խաչմերուկ:

Движение на ряде улиц в центре Еревана будет перекрыто в День гражданина (Видео) 04/25/2019   13:23  |  Информационная платформа
В День гражданина, который впервые в этом году будет отмечаться  в Армении 27-го апреля, с 23:30 26-го апреля до 24:00 27-го апреля движение на проспекте Маштоца - от Площади Франции до Моста "Победа" будет полностью приостановлено.  Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
Для обеспечения безопасности участников мероприятий будет также перекрыто движение от перекрестков улиц Туманяна-Сарьяна, Туманяна-Терьяна, Пушкина-Сарьяна, Арами-Кохбаци, Амиряна-Сарьяна, Амиряна-Закияна в сторону  проспекта Маштоца.
В то же время с 21:00 26-го апреля будет запрещена парковка транспортных средств на проспекте Маштоца - от Площади Франции до перекрестка проспект Маштоца-улица Амиряна.