Այն մարտավարությունը, որ մենք ունենք և տարիներ շարունակ ունեցել ենք խոսուն է. Ալեն Սիմոնյան 04/24/2019   11:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այն մարտավարությունը, որ մենք ունենք և տարիներ շարունակ ունեցել ենք խոսուն է: Եվ դուք տեսնում եք, որ ամեն տարի մի նոր գործընկեր երկիր ճանաչում է Հայոց Ցեղասպանությունը,իսկ ամենակարճ և ամենաճիշտ ճանապարհը Հայաստանի ուժեղացումն է:
Այս մասին այսօր Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր կատարած այցի ժամանակ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Նա նշեց, որ ֆուտբոլային դիվանագիտությունն ի սկզբանե տապալման էր դատապարտված, քանի որ, նույնիսկ այն ժամանակ, ինքը չէր կարծում, որ Թուրքիայի հետ հնարավոր է այդ ճանապարհով որևէ հաջողության հասնել՝ հաշվի առնելով, որ որևէ դիվանագիտություն սկսելու համար Թուրքիան տարբեր հնարավորությւններ է ունեցել:
‹‹Մեր դիրքորոշումը շատ չի փոխվել և մենք նախապայմաններով այս հարցում երե չենք խոսել››,-պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե արդյոք Ցեղասպանության ճանաչումը նախապայման է, ասաց Ալեն Սիմոնյանը:
09:28 24/04/2019  |  ՄամուլԻշխանության «սորոսական» թևը որոշել է «գրոհել». Թիրախում են Ալեն Սիմոնյանն ու Հրաչյա Հակոբյանը. «Փաստ»
14:08 22/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե պարզվի, որ այդ ամենը ճիշտ է, ապա դա վնաս կտա հեղափոխությանը. Ալեն Սիմոնյանը՝ Դավիթ Սանասարյանի գործի մասին
15:57 17/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍանկտ Պետերբուրգում ընտրել են ՀԱՊԿ ԽՎ-ի քաղաքական հարցերով հանձնաժողովի նախագահին
11:52 09/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը համառորեն շարունակում է իր մանիպուլյացիան․ Նաիրա Զոհրաբյան
10:33 29/03/2019  |  ՄամուլԱԺ հավաքարարների «բունտի» առեղծվածը. Մրցույթը շահել է Ալեն Սիմոնյանի ընկերոջ ֆիրման. «Փաստ»
14:10 28/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի սրտում բացվեց Եվրոպայի հրապարակը
11:38 23/03/2019  |  ՄամուլԱլեն Սիմոնյանը՝ Նարեկ Մալյանին աղբարկղ նետելու «Ռեստարտի» «քայլի» մասին. «Հրապարակ»

Вице-спикер парламента Армении Ален Симонян назвал самый короткий путь к признанию миром Геноцида армян 04/24/2019   11:27  |  Лента новостей
Усиление Армении - самый правильный и короткий путь к признанию миром Геноцида армян. Об этом заявил вице-спикер Национального Cобрания Ален Симонян в беседе с журналистами в среду, 24 апреля, в мемориальном комплексе "Цицернакаберд".
“Тактика, которой мы следуем на протяжении многих лет, говорит сама за себя. Каждый год новая дружеская страна признает Геноцид армян", - заявил Ален Симонян.
Что касается не состоявшейся футбольной дипломатии, Симонян отметил, что она изначально была обречена на провал.
“Даже тогда, он не считал, что с Турцией можно этим путем достичь какого-либо успеха", - сказал Симонян.
“Наша позиция не претерпела существенных изменений, и мы никогда не говорили на языке предусловий”, - сказал Ален Симонян в ответ на вопрос о том, является ли  в данном вопросе признание Геноцида армян предусловием.