«Դռիկ Ալիկ»-ի վրա կրակողը 22-ամյա երիտասարդ է 04/24/2019   15:41  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 19-ին Ավանի գերեզմանատան տարածքում «Դռիկ Ալիկ» մականունը կրող Ալեքսան Ալեքսանյանին հրազենային վնասվածք հասցնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով որոշում է կայացվել որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս տեղեկությունը փոխանցեց Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը. «Հիշյալ քրեական գործով որոշում է կայացվել որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին՝ ՀՀ ՔՕ-ի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, այն է՝  սպանության փորձը»,-նշեց նա։
Հարությունյանի խոսքով՝ քննիչի կողմից միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ մեղադրյալի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար։ Նշենք, որ նա դեռեւս չի հայտնաբերվել։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ մեղադրյալը 1997 թվականին ծնված երիտասարդ է։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ ապրիլի 19-ին Ավանի գերեզմանատնից հրազենային վնասվածքով Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 40-ամյա Ալեքսան Ալեքսանյանը, որը հայտնի է «Դռիկ Ալիկ» մականվամբ։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Նաիրա Հարությունյանը նշել էր, որ կատարվում են անհրաժետ քննչական գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու եւ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ։

Стрелявшим в “Дрика Алика” оказался 22-летний парень 04/24/2019   16:02  |  Криминальная хроника
В уголовном деле о нанесении огнестрельного ранения Алексану Алексаняну, более известному под прозвищем “Дрик Алик”, появился обвиняемый. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“По упомянутому уголовному делу принято решение о привлечении в качестве обвиняемого по части 1 статьи 34-104(“Покушение на убийство’”)”,- сказала она.
По словам Арутюнян, следователь подал в суд ходатайство об избрании в отношении обвиняемого меры пресечения в виде заключения под стражу.  Отметим, что обвиняемого еще не удалось разыскать.
По сведениям “ФактИнфо”, обвиняемым по делу проходит 22-летний парень.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, что 19-ого апреля из Аванского кладбища в медцентр “Сурб Григор Лусаворич” с огнестрельным ранением был доставлен 40-летний Алексан Алексанян, более известный под прозвищем Дрик Алик“. Его жизнь вне опасности.
В беседе с “ФактИнфо” Наира Арутюнян отметила, что проводятся необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств инцидента и обнаружение предполагаемого преступника.