Կիպրոսում կալանավորվել է երկրի պատմության մեջ առաջին սերիական մարդասպանը 04/24/2019   15:00  |  Քրեական խրոնիկոն
Կիպրոսի ոստիկանությունը կալանավորել է 35-ամյա մի զինվորի, որը կասկածվում է երեք մարդու սպանության մեջ: Եթե ապացուցվի անձի մեղավորությունը, ապա նա կդառնա երկրի պատմության մեջ առաջին սերիական մարդասպանը, հաղորդում է Daily Mail- ը:
Զինծառայողը, որի անունը չի նշվում, ձերբակալվել է երկու կանանց մարմինների հայտնաբերումից հետո:Նրան կասկածում են նաև զոհերից մեկի 6-ամյա դստեր սպանության մեջ:
Կանայք անհայտացել են 2018 թվականին, իսկ նրանց մարմինները հայտնաբերվել են ապրիլին Կիպրոսի մայրաքաղաք Նիկոսիայում գտնվող Միցերո հեղեղված հանքավայրում:
Այժմ ջրասուզվողները մոտակա լճում փնտրում են աղջկա աճյունի մնացորդները:
Կորած կանանցից մեկի սպանությունը զինծառայողը արդեն խոստովանել է: Ըստ բանտարկյալի, նա խեղդել է ծագումով ֆիլիպինացի  28-ամյա կնոջը: Կալանավորված անձը հայտարարել է, որ հանդիպել է ապագա զոհերին, ծանոթանալով նրանց հետ հատուկ հավելվածի միջոցով:
20:35 19/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔեմերվովի բնակուհին սպանել է դստերը` շփոթելով նրան «սարսափելի» տիկնիկի հետ
21:52 13/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍանկտ Պետերբուրգում սպանվել է ձեռնարկատեր Վլադիմիր Կուլեբակինը
19:22 10/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄոսկվայում Կարինա Վարդանովայի սպանությունը բացահայտվել է. կասկածյալը սերիական մոլագար նացիստ է (տեսանյութ)
18:50 10/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Բարի գիշեր, երեխաներ» ծրագրի նախկին հաղորդավարուհին պատմել է իր որդու սպանության մասին
16:37 01/08/2017  |  Միջազգային լրահոսՄոսկովյան շրջանային դատարանում փոխհրաձգություն է եղել
13:26 31/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն Գեղարքունիքի մարզում. մեկ անձ ձերբակալվել է
22:44 29/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-կիպրական հարաբերությունների խորացման առումով կա երկու ծրագիր
17:27 13/01/2017Ժնևում Կիպրոսի հարցով խորհրդաժողով է անցկացվել
12:09 24/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԿիպրոսի թուրքերը 2 մլրդ եվրոյի չափով էլեկտրաէներգիայի պարտք ունեն Կիպրոսի Հանրապետությանը

На Кипре арестовали первого серийного убийцу 04/24/2019   15:13  |  Криминальная хроника
На Кипре взяли под стражу солдата, подозреваемого в убийстве трех человек. Мужчину называют первым серийным убийцей в стране, пишет Lenta.ru со ссылкой на Daily Mail.
По данным полиции, 35-летний военнослужащий был задержан после обнаружения тел двух женщин. Его также подозревают в убийстве шестилетней дочери одной из них. Все трое числились пропавшими без вести с 2018 года, пока тела женщин не нашли в затопленной шахте Мицеро неподалеку от кипрской столицы — Никосии. В настоящее время водолазы обыскивают соседнее озеро в поисках останков девочки.
Следователи заявили, что задержанный уже признался в убийстве одной из женщин. Он рассказал, что это была 28-летняя уроженка Филиппин, он ее задушил. Сообщается, что мужчина связывался с обеими жертвами через приложение для знакомств.
Глава полиции Захария Хрисостому заявил, что стражи порядка и общество «столкнулись с беспрецедентным для Кипра преступлением».
Первый труп — 38-летней филиппинки Мэри Роуз Тибурсио — в середине апреля обнаружил турист, фотографировавший шахту. Тело вынесло на поверхность из-за затопления после необычно сильных дождей. Затем во время осмотра шахты было найдено тело второй женщины. Оно было упаковано так же, как и первое.