Վարչապետի խոսնակը՝ Աղաջանյան-Փաշինյան հարաբերությունների մասին 04/23/2019 11:53 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը հերքում է մամուլի այն տեղեկությունը, որ վարչապետն իր աշխատակազմի ղեկավարից պահանջել է աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացնել։ «Իհարկե ոչ»,- «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց Վլադիմիր Կարապետյանը։
Ինչ վերաբերում է Փաշինյան-Աղաջանյան հարաբերություններին, ապա խոսնակը դրանք փայլուն որակեց։ ‹‹Նրանք փայլուն հարաբերությունների մեջ են››,-ասաց Կարապետյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր մամուլում տեղեկություններ էին տարածվել առ այն, որ Նիկոլ Փաշինյանը Էդուարդ Աղաջանյանից պահանջել է հրաժարականի դիմում ներկայացնել՝ թույլ տված սխալների, հատկապես երկու մեծ «լյապերի» համար: Վարչապետի աշխատակազմում երեք առանցքային և հին աշխատողներ ազատվել էին աշխատանքից և ըստ մամուլի, դա եղել է Աղաջանյանի կողմից աշխատանքը ոչ պատշաճ համակարգման պատճառով:

Пресс-секретарь премьер-министра рассказал об отношениях Пашиняна и Агаджаняна 04/23/2019   12:11  |  Лента новостей
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян опровергает  появившуюся в прессе информацию о том, что глава правительства потребовал от руководителя своего аппарата подать заявление об отставке.
“Конечно, нет”, - заявил в ответ на запрос “ФактИнфо” Владимир Карапетян.
Что касается отношений между Николом Пашиняном и Эдуардом Агаджаняном, то пресс-секретарь премьера охарактеризовал их как блестящие.
Сегодня в прессе  появилась информация о том, что Никол Пашинян потребовал от Эдуарда Агаджаняна представить заявление об уходе за допущенные ошибки, особенно за два крупных “ляпа” . Недавно трое ключевых и старых сотрудников аппарата премьер-министра были отстранены от работы, и, согласно сообщениям в прессе, это произошло из-за ненадлежащей координации Агаджаняном работы.