Կստեղծվեն քննիչ հանձնաժողովներ. Ուսումնասիրություններ կսկսվեն հանրային նշանակության ոլորտներում 04/23/2019 15:55 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովում այսօր «Իմ քայլը» խմբակցության նիստի ժամանակ որոշվել է ստեղծել քննիչ հանձնաժողովներ։ Այս մասին տեղեկացրել է «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը։
Հանձնաժողովի ստեղծման անհարաժեշտություն խմբակցությունում տեսնում են մի քանի ոլորտներում, մասնավորապես հանքարդյունաբերության, ջրօգտագործման, - «Համաձայն եմ, որ այն ներուժն ու գործիքները, որ ունի Ազգային ժողովը, պետք է սկսենք ամբողջ ծավալով կիրառել։ Վերահսկողական գործիքները մեզ հնարավորություն են տալիս հաջողություններ գրանցել», - ասաց Լիլիթ Մակունցը։
«Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարի խոսքով իրենք փորձում են ցանկացած ահազանգ և հանրային հնչեղություն ունեցող խնդիրներ վերահսկել՝ օգտագործելով խորհրդարանական վերահսկողության գործիքակազմը։ Խմբակցության նիստում քննարկվել են նաև մի քանի օրենսդրական նախաձեռնություններ։

Правящая фракция парламента Армении сообщила о планах по созданию следственных комиссий 04/23/2019   17:13  |  Лента новостей
На заседании парламентской фракции “Мой шаг” принято решение о создании следственных комиссий. Об этом сообщила глава правящей фракции “Мой шаг” Лилит Макунц.
Необходимость в создании комиссий во фракции видят в ряде сфер, в частности, в сферах горнорудной промышленности и водопользования.
"Согласна, что мы должны начать применять тот потенциал и те инструментов, которыми обладает Национальное Собрание, в полном объеме. Инструменты контроля  позволяют нам добиваться успехов”, - сказала Лилит Макунц.
По словам главы фракции “Мой шаг”, они пытаются проконтролировать любой сигнал и вопросы, вызвавшие широкий общественный резонанс, используя инструментарий парламентского контроля. На заседании фракции обсуждались также ряд законодательных инициатив.