Միհրան Պողոսյանի արտահանձնման փաստաթղթերը Ռուսաստան դեռ չեն ուղարկվել. դրանք պատրաստման փուլում են 04/22/2019   14:04  |  Քրեական խրոնիկոն
ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանի արտահանձնման համար այս պահին պատրաստվում են անհրաժեշտ փաստաթղթերը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը. «Իրականացվում են անհրաժեշտ ընթացակարգերը՝ Միհրան Պողոսյանին ՀՀ իրավասու մարմիններին հանձնելու գործընթացն իրականացնելու համար: Այս պահին պատրաստվում է դրա համր անհրաժեշտ փաստաթղթերի փաթեթը, որը նախատեսված ժամկետներում ՀՀ դատախազության կողմից կներկայացվի ռուսական կողմին»,-նշեց նա:
Նույն օրը Միհրան Պողոսյանի գրասենյակը հայտարարություն էր տարածել` մեղադրանքները որակելով անհիմն.«Հայտնում ենք, որ Միհրան Պողոսյանը օրինական բոլոր ճանապարհներով պայքարելու է արդարության վերականգնման և իր անվան հետ կապվող շինծու մեղադրանքների ու ասեկոսեների էջը մեկընդմիշտ փակելու համար»,–ասված էր հայտարարությունում։ Ավելին՝ հավատացրել էին, թե իբր նա բնակվում է Մոսկվայում՝ նշելով կոնկրետ հասցե, որտեղ իրավապահները նրան չեն հայտնաբերել։

Генпрокуратура Армении готовит материалы для экстрадиции Миграна Погосяна из России 04/22/2019 14:23 | Криминальная хроника
В настоящее время ведется подготовка документов, необходимых для экстрадиции бывшего начальника Службы принудительного исполнения судебных актов Армении Миграна Погосяна. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
“Начаты необходимые процедуры для осуществления процесса выдачи Миграна Погосяна правоохранительным органам РА. В настоящее время ведется подготовка необходимого пакета документов, который в предусмотренные сроки будет представлен Генпрокуратурой Армении российской стороне”, - заявила она.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, что находящийся в розыске Мигран Погосян 19 апреля вечером был задержан в России. По данным наших источников, он был обнаружен в Республике Карелия, где в одной из гостиниц пытался забронировать номер.
Более того, он заверил, что якобы проживает в Москве, указав конкретный адрес, по которму правоохранители его не нашли.