«Դռիկ Ալիկ»-ի վրա կրակողը փախել է. փորձում են նրան հայտնաբերել 04/22/2019   09:56  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 19-ին Ավանի գերեզմանատան տարածքում «Դռիկ Ալիկ»-ի  հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։ Նրա խոսքով՝ գործը հարուցվել է ՀՀ ՔՕ-ի 112-րդ հոդվածի 1-ին կետով, այն է՝ դիտավորությամբ մեկ ուրիշին մարմնական վնասվածք պատճառելը կամ առողջությանն այլ ծանր վնաս պատճառելը։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ կրակողի ինքնությունը հայտնի է, սակայն նա դեռեւս չի հայտնաբերվել։
Նաիրա Հարությունյանը նշեց, որ կատարվում են անհրաժետ քննչական գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու եւ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ ապրիլի 19-ին Ավանի գերեզմանատնից հրազենային վնասվածքով Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 40-ամյա Ալեքսան Ալեքսանյանը, որը հայտնի է «Դռիկ Ալիկ» մականվամբ։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։

Правоохранители разыскивают стрелявшего в “Дрика Алика” на ереванском кладбище 04/22/2019   10:07  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту стрельбы, произошедшей 19-ого апреля на территории кладбища в ереванском районе Аван. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она проинформировала, что дело заведено по пункту 1 части 112("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью")Уголовного кодекса Армении.
По сведениям “ФактИнфо”, личность стрелявшего установлена. Его пока не удалось разыскать.
Наира Арутюнян отметила, что проводятся необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента и обнаружение предполагаемого преступника.
Ранее агентство сообщило, что 19-ого апреля из Аванского кладбища в медцентр “Сурб Григор Лусаворич” с огнестрельным ранением был доставлен 40-летний Алексан Алексанян, более известный под прозвищем Дрик Алик“.Его жизнь вне опасности.