Ազգային ժողովում շարունակվում է հերթական նիստը. ՈՒՂԻՂ 04/22/2019   10:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ազգային ժողովում շարունակվում է քառօրյա հերթական նիստը:  Նիստի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք հարցեր: Ապրիլի 16-ին մեկնարկած քառօրյա նիստի ընթացքում խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ հավանություն տվեց «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծին և կից ներկայացված նախագծերի փաթեթին:
Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը պատասխանեց նաև Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ՀՀ կառավարությանն ուղղված հարցապնդմանը:
Ապրիլի 18-ի նիստում Ազգային ժողովը Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրեց Գարեգին Բաղրամյանին։
Ապրիլի 19-ին խորհրդարանում քննարկվեց Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում Գեղամ Գևորգյանի ընտրության հարցը: «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը հայտարարեց, որ իրենք դեմ ենք քվեարկելու Գևորգյանի թեկնածությանը:

Депутаты парламента Армении собрались на очередное заседание(Прямое включение) 04/22/2019 10:21 | Лента новостей
Депутаты Национального Собрания Армении собрались на очередное заседание.
Парламент Армении 16-ого апреля принял в первом чтении поправки в закон РА “О структуре и деятельности правительства”, которыми предлагается сократить число министерств с 17 до 12.
В ходе четырехдневки министр финансов Армении Атом Джанджугазян ответил также на вопросы фракции “Светлая Армения”.
На прошедшем 18-ого апреля заседании парламента депутаты избрали Гарегина Баграмяна председателем Комиссии по регулированию общественных услуг Армении(КРОУ).
19-ого апреля парламент приступил к рассмотрению вопроса об избрании председателя Государственной комиссии по защите экономической конкуренции(ГКЗЭК) и ряд других законопроектов. Премьер-министр Армении Никол Пашинян на должность председателя ГКЗЭК выдвинул кандидатуру Гегама Геворкяна.