Գեղամ Գևորգյանն ընտրվեց ՏՄՊՊՀ նախագահի պաշտոնում 04/22/2019 12:16 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովը Գեղամ Գևորգյանին ընտրեց Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ապրիլի 22-ին, Ազգային ժողովի նիստում հայտնեց ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը:
«Ազգային ժողովի 132 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել է 121-ը: Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ՝ 95 կողմ, 26 դեմ»,- ասաց Հովակիմյանը:
Ապրիլի 19-ին «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը Գեղամ Գևորգյանին հորդորեց ներկայացնել փաստաթղթեր, որոնք կապացուցեն, որ Գևորգյանըղեկավարման 3 տարվա ստաժ ունի:

Гегам Геворкян избран главой Госкомиссии по защите экономической конкуренции 04/22/2019 12:30 | Лента новостей
Национальное Собрание Армении на заседании в понедельник избрало Гегама Геворкяна председателем Государственной комиссии по защите экономической конкуренции(ГКЗЭК).Итоги закрытого голования огласил глава Счетной комиссии НС Ваагн Овакимян.
Он сообщил, что в заседании принял участие 121 депутат. За кандидатуру Геворкяна проголосовали 99 депутатов, против высказались 26 парламентариев.
19 апреля глава фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян призвал Гегама Геворкяна представить документы, которые подтвердят наличие у Геворкяна трехлетнего стажа работы на посту руководителя.