Զինծառայողի կյանքը փրկել չհաջողվեց 04/18/2019   12:08  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր առավոտյան հրազենային վիրավորում ստացած պայմանագրային զինծառայողի կյանքը փրկել չհաջողվեց։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ՔԿ հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը. «Անհրաժեշտ բժշկական միջամտություն ցուցաբերելու ժամանակ՝ ժամը 11:35-ի սահմաններում, գրանցվել է Ն.Ս-ի կենսաբանական մահը»,-նշեց նա։
Ըստ նախնական վարկածի՝  զինծառայող Ն.Ս-ն  ինքն է իրեն հրազենային վնասվածք պատճառել. «ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունից ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում ստացվել է հաղորդում, որ 2019թ. ապրիլի 18-ին՝ ժամը 08:20-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Ն.Ս-ն զորամասի զինանոցում ինքն իրեն պատճառել է հրազենային մարմնական վնասվածք», -փոխանցեց Նաիրա Հարությունյանը։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով։
Կատարվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողություններ:
11:38 18/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊայմանագրային զինծառայողը վիրավորվել է զորամասում
11:04 18/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեւանում զինծառայող է վիրավորվել
14:33 20/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԶորամասի հրամանատարին մեղադրանք է առաջադրվել զինծառայողների նկատմամբ սեռական ոտնձգության համար

Жизнь раненного в Ереване военнослужащего-контрактника спасти не удалось 04/18/2019   12:22  |  Криминальная хроника
Жизнь раненного сегодня утром в Ереване военнослужащего-контрактника спасти не удалось. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“В ходе оказания необходимой медицинской помощи, примерно в 11:35, была констатирована биологическая смерть Н.С.”, - сообщила она.
Отметим, что уже установлено, что военнослужащий Н.С. выстрелил в себя в воинской части.
“В четвертый гарнизонный следственный отдел ГВСУ СК Армении из военной полиции Минобороны РА поступило сообщение о том, что 18 апреля 2019 года, около 08:20, военнослужащий-контрактник N-ской воинской части МО Армении Н.С. в оружейном складе в/ч выстрелил сам в себя”, - сообщила Наира Арутюнян.