Բարսեղ Բեգլարյանի ընկերությանն առնչվող երրրոդ գործը դեռ ՔԿ չի հասել 04/18/2019   12:42  |  Քրեական խրոնիկոն
«Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանի վերաբերյալ հարուցվել է նոր քրեական գործ։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց Ոստիկանության լրատվական բաժնի աշխատակից Զ. Գաբրիելյանը։ Վերջինիս խոսքով՝ գործը հարուցվել է ՀՀ ՔՕ-ի 322-րդ հոդվածի՝ ինքնիրավչության հատկանիշներով։
Գաբրիելյանը նշեց նաեւ, որ ապրիլի 15-ին գործն ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտե։
Կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը «Փաստինֆո»-ին հայտնեց, որ իրենք այն դեռեւս չեն ստացել։
Հիշեցնենք, որ սա «Ֆլեշ»-ին վերաբերող երրորդ քրեական գործն է։
Առաջին քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել  «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին և «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի բազայի պետ Հ.Հովսեփյանին։ Ըստ քրեական գործի տվյալների՝  «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանը, «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի «Քանաքեռ» բազայի պետ Հ.Հովսեփյանի հետ միասին 2016 թվականի մարտի 28-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերության կոնֆերենս սրահում ընկերության նախկին կոմերցիոն տնօրենին մեղադրել է յուրացումներ կատարելու մեջ եւ բռնության գործադրման սպառնալիքով պահանջել  որպես վնասի փոխհատուցում անվանափոխել Երևան քաղաքի Ազատության պողոտայում գտնվող վերջինիս բնակարանը կամ վճարել 20.000 ԱՄՆ դոլար գումար:
Երկրորդ քրեական գործի հարուցման մասին Քննչական կոմիտեն հայտարարեց 22.10.2018 թ.-ին, ըստ որի 2010-2011թթ. ընթացքում «Ֆլեշ» ՍՊ ընկերության տնօրենը՝ ծնված 1954թ., գրասենյակ է հրավիրել ընկերության աշխատակցին՝ բենզալցակայանի վարիչին, վերջինիս մեղադրել հափշտակություն կատարելու մեջ, սպառնացել նրա որդուն՝ ծնված 1982թ., և պահանջել որպես փոխհատուցում վճարել 3 000 000 ՀՀ դրամ գումար: Ընկերության տնօրենը հարցաքննվել է որպես կասկածյալ,  եւ նրա  նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել ստորագրություն չհեռանալու մասին: Այս գործի հետագա նախաքննության մասին պաշտոնական հաղորդագրություն Քննչական կոմիտեն չի տարածել։ Իսկը «Փաստինֆո»-ի ճշգրտող հարցին՝  բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը նշեց, որ այս պահին ընկերությանը վերաբերող որեւէ քրեական գործ ՔԿ վարույթում չկա, իսկ թե տվյալ գործով նախաքննությունը երբ է ավարտվել եւ դատավարական ինչ որոշում է կայացվել, չհստակեցրեց։

Новое уголовное дело касательно компании Барсега Бегларяна еще не дошло до СК 04/18/2019   14:16  |  Криминальная хроника
Новое уголовное дело возбуждено в отношении президента  компании "Флеш" Барсега Бегларяна. Эту информацию в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" подтвердил сотрудник пресс-службы Полиции Армении З. Габриелян.
По его словам, дело возбуждено по статье 322 УК Армении(“Самоуправство”).
Габриелян также отметил, что 15 апреля дело было направлено в Следственный комитет.
И.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян сообщила “ФактИнфо”, что дело пока не поступило в СК.
Напомним, что это уже третье уголовное дело, касающееся компании "Флеш".
По первому уголовному делу обвинения были предъявлены президенту компании "Флеш" Барсегу Бегларяну и начальнику базы той же компании Г. Овсепяну.
По материалам уголовного дела, владелец ООО "Флеш" Барсег Бегларян вместе с начальником базы "Канакер" компании "Флеш" 28-го марта 2016 года в конференц-зале компании "Флеш Моторс" обвинили бывшего коммерческого директора в присвоениях и, угрожая применением силы,  потребовали в качестве возмещения ущерба переоформить квартиру директора, расположенную на проспекте Азатутян в Ереване, или заплатить 20 тысяч долларов.
О возбуждении второго уголовного дела Следственный комитет сообщил 22 октября 2018 года. Согласно сообщению, в 2010-2011гг. директор ООО "Флеш" 1954 года рождения вызвал в офис сотрудника компании – заведующего бензозаправочной станцией, обвинил последнего в совершении хищения, угрожал его сыну 1982 г.р. и требовал выплатить в качестве компенсации сумму в размере 3 000 000 драмов.
Директор компани был допрошен в качестве подозреваемого. С него была взята подписка о невыезде. О дальнейшем расследовании этого дела СК не распространял официальной информации.
А на уточняющий вопрос “ФактИнфо” и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян отметила, что уголовного дела относительно компании по положению на данный момент в производстве СК нет. При этом она не уточнила, когда было завершено предварительное следствие по данному делу и какое было вынесено процессуальное решение.
13:34 12/02/2019  |  Криминальная хроникаВ Ереване начался суд по делу главы компании "Флеш" Барсега Бегларяна
11:12 04/12/2018  |  Криминальная хроникаСтало известно имя судьи, который рассмотрит дело в отношении главы компании "Флеш" Барсега Бегларяна
12:03 03/12/2018  |  Криминальная хроникаДело в отношении главы компании "Флеш" Барсега Бегларяна направлено в суд
17:46 30/10/2018  |  Криминальная хроникаДиректору компании “Флеш” предъявлено обвинение в самоуправстве
18:25 22/10/2018  |  Криминальная хроникаВторое уголовное дело возбуждено против главы компании "Флеш"
19:06 24/08/2018  |  Криминальная хроникаГлава компании "Флеш" Барсег Бегларян предстанет перед судом
10:31 05/07/2018  |  Криминальная хроникаПрезиденту компании "Флеш" Барсегу Бегларяну предъявили обвинение в самоуправстве
09:32 29/06/2018  |  Криминальная хроникаПрезидент компании "Флеш" Барсег Бегларян подозревается в самоуправстве