Քննություն է տարվում` պայմանագրային զինծառայողի՝ հրազենային մարմնական վնասվածք ստանալու հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ 04/18/2019   12:34  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունից ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ  2019թ. ապրիլի 18-ին՝ ժամը 08:20-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Նարեկ Կարենի Սաֆարյանը զորամասի զինանոցում ինքն իրեն պատճառել է հրազենային մարմնական վնասվածք: Վերջինս տեղափոխվել է «Միքայելյանի անվան վիրաբուժության ինստիտուտ »: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության  և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով, կազմվել է քննչական խումբը, որը, ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնի պետ Մ.Ավագյանի գլխավորությամբ, մեկնել է դեպքի վայր:
Կատարվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողություններ:
Անհրաժեշտ բժշկական միջամտություն ցուցաբերելու ժամանակ՝ ապրիլի 18-ին՝ ժամը 11:35-ի սահմաններում, գրանցվել է Նարեկ Սաֆարյանի կենսաբանական մահը:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельства смерти военнослужащего-контрактника 04/18/2019   12:56  |  Криминальная хроника
В четвертый гарнизонный следственный отдел ГВСУ СК Армении из военной полиции Минобороны РА поступило сообщение о том, что 18 апреля 2019 года, около 08:20, военнослужащий-контрактник N-ской воинской части МО Армении Нарек Каренович Сафарян в оружейном складе в/ч нанес себе огнестрельное ранение. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Военнослужащий был доставлен в Институт хирургии им. Микаеляна.
По факту было возбуждено уголовное дело по признакам статьи 110 УК Армении(“Доведение до самоубийства”).
Сформирована следственная группа, которая во главе с начальником четвертого гарнизонного следственного отдела М. Авакяном отправилась на место происшествия. Проводятся неотложные следственные и процессуальные действия.
"В ходе оказания необходимой медицинской помощи, примерно в 11:35, была констатирована биологическая смерть Нарека Сафаряна. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств происшествия", - отмечается в сообщении.