ԱԱԾ-ն միայն ապահովում է Միհրան Պողոսյանի տան և գրասենյակի խուզարկությունների բնականոն ընթացքը 04/18/2019 15:14 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության նախկին պետ Միհրան Պողոսյանին առնչվող քրեական գործի շրջանակում նրա առանձնատանն ու գրասենյակում խուզարկություններն իրականացվում են Հատուկ քննչական ծառայության կողմից:
«Քրեական գործը քննվում է ՀՔԾ-ի կողմից: Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցները միայն ապահովում են խուզարկությունների անցկացման բնականոն ընթացքը»,- «Փաստինֆո»-ին ասաց ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի պետ Սամսոն Գալստյանը՝ այլ մանրամասների համար կոչ անելով դիմել ՀՔԾ:
Ապրիլի 18-ի առավոտյան Միհրան Պողոսյանի գրասենյակը հաղորդագրություն էր տարածել՝ նշելով, որ Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցները խուզարկություն են իրականացնում Պողոսյանի առանձնատանը և նախկին գրասենյակում:

В СНБ Армении внесли ясность в информацию об обысках в особняке и офисе Миграна Погосяна 04/18/2019   15:22  |  Криминальная хроника
Обыски в особняке и офисе бывшего в рамках уголовного дела в отношении начальника Службы принудительного исполнения судебных актов Армении Миграна Погосяна проводятся Специальной следственной службой.
“Уголовное дело расследует ССС. Сотрудники Службы национальной безопасности только обеспечивают штатный процесс производства обысков”, - отметил начальник пресс-центра СНБ Самсон Галстян, призвав обратиться за иными подробностями в Спецследственную службу.СНБ Армении "нагрянула" с обысками в особняк Миграна Погосяна - заявление18 апреля офис Миграна Погосяна распространил сообщение, в котором отмечалось, что сотрудники СНБ проводят обыски в особняке экс-главы СПИСА Армении и его бывшем офисе.