«Սպայկա» ընկերության անվտանգության պետի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 04/18/2019   17:35  |  Քրեական խրոնիկոն
«Սպայկա» ընկերության Արարատի մարզի անվտանգության պետի մահվան դեպի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով։   Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց  Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը՝ նշելով, որ քննություն է տարվում դեպի հանգամանքները պարզելու համար, ն շանակվել է դիակի նախաքննական փորձաքննություն:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2019թ. ապրիլի 18-ին՝ ժամը 13:35-ին, քաղաքացին հաղորդում է տվել այն մասին, որ Նորագավիթի գերեզմանատանն իր եղբայրն ինքնասպան է եղել՝ կախվելու միջոցով:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը և նշված գերեզմանատանը հայտնաբերել տղամարդու դի՝ կաշենման գոտիով ծառից կախված վիճակում:
Պարզվել է, որ տղամարդը Նորագավիթի բնակիչ է՝ ծնված 1983 թվականին, ով«Սպայկա» ընկերության Արարատի մարզի անվտանգության պետն էր։
10:52 13/04/2019  |  ՄամուլՄեկը հայտնի չէ, մյուսն էլ չունի մեքենաների մեծ պարկ. Կլինի՞ «նոր Սպայկա». «Փաստ»
10:45 11/04/2019  |  ՄամուլՈվ ում «կողքով» է անցնում. Գյուղացին 1-2 ամսից հասունացած մթերքը քաղելու է եւ շիվարելու, թե ում հանձնի. «Հրապարակ»
10:33 10/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍպայկան հրապարակել է այն համայնքների ցուցակը, որտեղ մթերում չի իրականացնելու
10:17 10/04/2019  |  Մամուլ«Սպայկայի» տնօրենին ազատազրկելու որոշումը վաղուց էր կայացվել. «Փաստ»
12:07 09/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍպայկա ընկերության ֆինանսական գործընկերները և ներդրումային ծրագրերը՝ Հայաստանում

Следствие выясняет обстоятельства смерти мужчины, найденного повешенным на кладбище в Ереване 04/18/2019   17:57  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении выясняет обстоятельства смерти 36-летнего мужчины в Ереване.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 18 апреля с.г., около 13:35, гражданин сообщил, что его брат покончил с собой, повесившись на кладбище в ереванском квартале Норагавит.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа, которая обнаружила на указанном кладбище тело мужчины, повешенное на дереве при помощи кожаного ремня.
Выяснилось, что мужчина 1983 года рождения проживает в квартале Норагавит. По факту следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 УК Армении(“Доведение до самоубийства”).
“Для установления обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначена судебно-медицинская экспертиза трупа. Ведется предварительное следствие”, - говорится в сообщении.