Պուտինը չի ուզում խզել կապը ՀՀ իշխանությունների հետ. «Հրապարակ» 04/17/2019   09:55  |  Մամուլ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդեն հայտնի է, որ Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի առաջիկա նիստը կայանալու է ապրիլի 29-30-ը, Երևանում, և նիստին մասնակցելու համար ապրիլի 29-ին Հայաստան է ժամանելու նաև ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը։
Մեր աղբյուրները հաղորդում են, որ աշնանն էլ, ամենայն հավանականությամբ, Հայաստան կժամանի ՌԴ նախագահը։
Որքան էլ հարաբերությունները լարված են, սակայն Վլադիմիր Պուտինը չի ուզում կապը խզել ՀՀ իշխանությունների հետ և պահպանել հավասարակշռությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ հարաբերություններում։ Հիշեցնենք, որ այժմ Հայաստանն է ԵԱՏՄ նախագահող երկիրը»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հրապարակ» թերթի՝ 17.04.19թ. համարում:
14:23 01/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետ
09:56 27/12/2018  |  ՄամուլՓաշինյան-Պուտին այսօրվա հանդիպումից սպասելիքները շատ են. «Հրապարակ»
17:30 26/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինը եւ Փաշինյանը կքննարկեն «երկկողմ օրակարգի հանգուցային թեմաները». Կրեմլի մամուլի ծառայություն

Газета “Грапарак” узнала примерную дату визита Путина в Армению 04/17/2019   10:52  |  Пресса
Уже известно, что ближайшее заседание Евразийского межправительственного совета (ЕМПС) состоится 29-30 апреля в Ереване, и для участия в нем 29 апреля в Армению прибудет председатель правительства РФ Дмитрий Медведев, пишет газета “Грапарак”.
По данным источников издания, осенью же, по всей вероятности, в Армению прибудет президент РФ.
“Сколь бы напряженными ни были отношения, однако Владимир Путин не хочет разрывать связь с властями Армении и стремиться сохранять баланс в отношениях Армении и Азербайджана. Напомним, что в настоящее время Армения председательствует в ЕАЭС”, – пишет газета.
15:44 25/02/2019  |  Лента новостейПашинян и Путин провели телефонный разговор
14:36 23/01/2019  |  Лента новостейВ графике Путина на 25 января встреча с Пашиняном пока не значится - Песков
16:11 14/01/2019  |  Лента новостейПутин поздравил Пашиняна с назначением на пост премьер-министра Армении