ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը չի հերքել. Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ իրավական գործընթաց է սկսվել 04/17/2019   11:51  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը չի հերքել, որ պետական վերահսկողության վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ իրավական գործընթաց է սկսվել։
«Գործով քննությունը շարունակվում է, բնականաբար, բոլոր վարկածները ստուգվում են։ Թույլ տվեք ձեր հարցին այս պահին ուղիղ պատասխան չտալ»,– ասաց Արթուր Դավթյանը։
Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառվել
ՊՎԾ-ին առնչվող քրեական գործով Դավիթ Սանասարյանին տրված դատավարական կարգավիճակի մասին նախօրեին հայտնել էր «Փաստինֆո»-ն։ Մեր տեղեկություններով` ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանը ներգրավվել է որպես կասկածյալ։ Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել՝ ստորագրություն չհեռանալու մասին, իսկ քրեական դատավարության օրենսգրքի համաձայն, խափանման միջոց կիրառվում է դատավարական կարգավիճակ ունեցող անձի՝ կասկածյալի կամ մեղադրյալի նկատմամբ։

Генпрокурор Армении не опроверг информацию о процессе, начатом в отношении Давида Санасаряна 04/17/2019   12:13  |  Лента новостей
Генеральный прокурор Армении Артур Давтян не опроверг информацию о том, что в отношении начальника Государственной контрольной службы РА Давида Санасаряна начат правовой процесс.
“Следствие по делу продолжается. Естественно, все версии проверяются. Позвольте, я сейчас не отвечу на ваш вопрос прямо”, - сказал Артур Давтян.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что глава Госконтрольной службы Армении Давид Санасарян привлечен в качестве подозреваемого по уголовному делу в отношении сотрудников ГКС. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Согласно Уголовно-процессуальному кодексу,  мера пресечения применяется в отношении имеющего процессуальный статус лица - подозреваемого или обвиняемого.