«Խոստումը կատարված է, և ոստիկանության աշխատողների աշխատավարձը բարձրացվել է միջինը 20 տոկոսով». Նիկոլ Փաշինյան 04/17/2019   09:49  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Ի դեպ, անցյալ տարվա ապրիլի 16-ի մասին տեսանյութում երեւում է, որ փշալարերի առաջ կանգնած հստակ խոստացել էի, որ ոստիկանների աշխատավարձը կբարձրանա:
Ընդգծեմ, որ խոստումը կատարված է եւ ոստիկանության աշխատողների աշխատավարձը բարձրացվել է միջինը 20 տոկոսով:
Բացի այս՝ պարգեւատրումների նոր համակարգով հիմա ոստիկանության աշխատակիցներ կան, ովքեր իրենց աշխատավարձը կրկնակի, երբեմն եռակի գերազանցող աշխատավարձ են ստանում: Սա այն դեպքում, երբ կոնկրետ հանցագործություններ են բացահայտվում՝ իրենց անձնական ջանքերի շնորհիվ:
Հիշեցնեմ, որ մինչեւ 30 տոկոսով բարձրացել է պոլիկլինիկաների աշխատողների աշխատավարձերը, շուրջ 208 հազար մարդու աշխատավարձ բարձրացել է նախորդ տարվա հուլիսի 1-ից՝ կուտակային կենսաթոշակների համակարգում արված փոփոխությունների արդյունքում, այս տարի հուլիսի 1-ից բարձրանում է զինվորականների աշխատավարձը, այս տարի սեպտեմբերի 1-ից բարձրանում է ուսուցիչների աշխատավարձը, 82 հազար նպաստառու եւ թոշակառուի թոշակները եւ նպաստներն են բարձրացել:
Պետական բյուջեի եկամտային մասը առաջին եռամսյակում գերակատարվել է 4 տոկոսով, գրանցված աշխատատեղերի թիվը ավելացել է շուրջ 50 հազարով, որը աշխատաշուկայի մոտ 9 տոկոսն է:
Առաջիկայում (նաեւ հետագայում) կանդրադառնամ իմ տված բոլոր խոստումներին եւ դրանց կատարման ընթացքին»:
19:33 15/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը և Հայաստանում Բելառուսի դեսպանը քննարկել են համագործակցության զարգացման հարցեր
19:10 15/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն անդրադարձել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացին
13:28 15/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում կպատասխանի քաղաքացիների հարցերին

Пашинян заявил, что выполнил прошлогоднее обещание полицейским 04/17/2019   10:45  |  Комментарий
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что выполнил свое прошлогоднее повысить сотрудникам Полиции зарплаты. Об этом глава правительства написал в своем Facebook.
Он напомнил, что на видео четко видно, как 16 апреля прошлого года  он, стоя у колючей проволоки, обещал полицейским в случае победы движения поднять им зарплату.
“Подчеркну, что обещание выполнено, и зарплата сотрудников  Полиции выросла на 20%. Кроме того, в соответствии с новой системой премирования, есть полицейские, которые иногда получают зарплату вдвое, а то и втрое превышающую их оклад. Это в тех случаях, когда раскрываются конкретные преступления, благодаря их личным усилиям", - написал Пашинян.
Он также напомнил, что на 30% повышена заработная плата сотрудников поликлиник, а в результате преобразований в системе накопительных пенсий, выросла также зарплата порядка 208 тысяч граждан.
“Кроме того, планируется повышение зарплат военнослужащим с 1 июля текущего года, а с 1 сентября повысят зарплату и учителям. Выросли также пенсии и пособия 82 тыс. граждан”, - написал он.
По словам премьер-министра Армении, доходная часть бюджета за первый квартал текущего года перевыполнена на 4%, число зарегистрированных рабочих мест увеличилось примерно на 50 тысяч, что составляет порядка 9% рынка труда.
“В ближайшее время(и в дальнейшем тоже) подробно коснусь своих обещаний и хода их выполнения”, - резюмировал свою запись Пашинян.