Փորձել են քիլլեր վարձել` «Հայբիզնեսբանկ»-ի սեփականատիրոջը եւ նույն բանկի խորհրդի նախագահի սպանելու համար 04/16/2019 01:32 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` օպերատիվ -հետախուզական մարմինները տեղեկությունն են ստացել, որ ծրագրվել է «Հայբիզնեսբանկ»-ի սեփականատեր, ՌԴ Մոսկվա քաղաքի բնակիչ Վիտալի Գրիգորյանցի և նույն բանկի խորհրդի նախագահ Արսեն Միքայելյանի սպանությունը:
Հաջողվեց պարզել, որ ենթադրյալ կազմակերպիչը հայազգի գործարար է, ով մեղադրվում է մի քանի տասնյակ միլիոն դոլար հափշտակելու մեջ: Ավելին` վերջինս նաեւ փորձել է քիլլեր գտնել: Որոշ կանխարգելիչ միջոցառումներ ձեռնարկվելուց հետո այս մասին անմիջապես նախազգուշացվել է նաեւ նախաքննական մարմինը:
Ներկայումս գործարարը կալանավորված է: Վերջինիս ինքնությունը հայտնի է, «Փաստինֆո»-ն նրան առաջադրված մեղադրանքներին կանդրադառնա ավելի ուշ:

Пытались найти киллера, чтобы убить владельца Армбизнесбанка и главу правления того же банка 04/16/2019   08:18  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, оперативно-розыскные органы получили сведения о том, что планировалось убийство владельца Армбизнесбанка, жителя города Москвы Виталия Григорьянца и  председателя правления того же банка Арсена Микаеляна.
Удалось выяснить, что предполагаемым организатором является бизнесмен армянского происхождения, который обвиняется в хищении нескольких десятков миллионов долларов. Более того, последний также пытался найти киллера. Был предпринят ряд превентивных мероприятий, после чего об этом немедленно был предупрежден и орган предварительного следствия.
В настоящее время предприниматель арестован. Его личность установлена. “ФактИнфо” сообщит о предъявленных ему обвинениях позже.