«Անսահման տխրություն է իջնում Փարիզի Աստվածամոր տաճարի այժմյան պատկերին նայելիս»․ Նիկոլ Փաշինյան 04/16/2019   09:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Twitter-ի իր էջում անդրադառնալով Փարիզի Աստվածամոր տաճարում բռնկված հրդեհին՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գրում է. «Անսահման տխրություն է իջնում Փարիզի Աստվածամոր տաճարի այժմյան պատկերին նայելիս. Հայաստանը կիսում է Ֆրանսիայի զգացմունքները»:
18:44 15/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱգրարային համալսարանը նախատեսում է անցնել բակալավրիատի 4 տարվա և մագիստրական 2 տարվա կրթական ծրագրերին
13:20 15/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկայացրեք նոր բացված 50 հազար աշխատատեղերին վերաբերող տեղեկանք. Ժառանգության բաց նամակը՝ վարչապետին
01:07 14/04/2019  |  ՄեկնաբանությունՓաշինյանը շանս ունի երկրորդելու Սինգապուրի վարչապետին. Ատոմ Մարգարյան
19:58 13/04/2019  |  ՄեկնաբանությունԱնձի երկվություն. վրեժն իբրեւ դրոշակ
20:34 11/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե որևէ տեղ որևէ մեկը փորձի դանակով հարց լուծել, այդտեղ բոլորը կպառկեն ասֆալտին. Նիկոլ Փաշինյան
19:46 11/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի և Թուրքիայի հետ մենք հարաբերություններ չունենք դիվանագիտական և սրանով ամեն ինչ ասված է. Նիկոլ Փաշինյան
18:11 11/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՇատ կարեւոր է տեսնել, թե ինչպես են լրատվամիջոցները լուսաբանում հակակոռուպցիոն պայքարը. Յագլանդ
17:31 11/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՓաշինյանի ազգականը պաշտոնի նշանակվելիս առերեւույթ ներկայացրել է կեղծ դիպլոմ
13:44 11/04/2019  |  ՎերլուծություններԴըմփ-դըմփ-հու, դըմփ-դըմփ-հու…Վարչապետն իրեն վերագրում է Սահմանադրությամբ չնախատեսված լիազորություններ
10:26 11/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում ԵԽԽՎ նախագահի և ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հետ, ցուցահանդեսի բացում. Մեկնարկել է Փաշինյանի այցը Ստրասբուրգ

Никол Пашинян о пожаре в Соборе Парижской Богоматери: Армения разделяет чувства Франции 04/16/2019   10:10  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил соболезнования в связи с крупнейшим пожаром в Соборе Парижской Богоматери.
"Безграничная грусть охватывает при взгляде на нынешнее состояние Собора Парижской Богоматери. Армения разделяет чувства Франции", - написал Пашинян в своем микроблоге в Twitter.
Крупнейший пожар в соборе Парижской Богоматери начался вечером в понедельник. Обрушились шпиль и кровля собора. Пожарным удалось взять под контроль огонь
По данным французских СМИ, возгорание может быть связано с реставрационными работами, часть собора была закрыта лесами. Государственный фонд сохранения культурного наследия Франции начал сбор средств на восстановление собора Парижской Богоматери.