Արցախի Ազգային ժողովը կգումարի հերթական նիստը. սպասվում է օրենսդիր- գործադիր հարցուպատասխան 04/16/2019   13:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ապրիլի 16-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի նախագահի տեղակալի, մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, խոսելով հերթական նիստի նախապատրաստության մասին՝ Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ ԱՀ Սահմանադրության 93-րդ հոդվածին համապատասխան՝ գալիք նիստում կընդգրկվի ԱՀ նախագահի նախորդ տարվա ծրագրի կատարման ընթացքի և արդյունքների, ինչպես նաև հաջորդ տարվա ծրագրի վերաբերյալ հաղորդումը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ներկայացրել է շրջանառության մեջ գտնվող նախագծերի ցանկը, որից հետո պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովիկ Ջիվանյանը, արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արպատ Ավանեսյանը, պաշտպանության անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը  պարզաբանումներ են տվել նախորդ օրերին տեղի ունեցած հանձնաժողովային քննարկումների մասին:
Սպասվող նիստին ԱՀ դատախազության 2018թ. գործունեության մասին հաղորդում կներկայացնի նաև ԱՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանը:
ԱԺ նախագահի հաղորդմամբ՝ հերթական նիստը տեղի կունենա ապրիլի 17-ին ժամը 11:00-ին: Նախատեսվում է նաև օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

Депутаты парламента Арцаха соберутся на очередное заседание 04/16/2019   15:48  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 16-го апреля созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя парламента, руководители постоянных комиссий и фракций, а также ответственные лица аппарата.Об этом сообщает пресс-служба НС Арцаха.
Говоря о подготовке к очередному заседанию, Ашот Гулян отметил, что в соответствии со статьей 93 Конституции Республики Арцах, предстоящее заседание будет включать сообщение президента Республики Арцах о ходе и результатах программы предыдущего года, а также о программе на следующий год.
Председатель парламента представил список внесенных в обращение законопроектов, после чего председатель постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Овик Дживанян, председатель постоянной комиссии по вопросам производства и производственных инфраструктур Арпат Аванесян и председатель постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Жанна Галстян дали разъяснения по поводу обсуждений, состоявшихся в предыдущие дни.
На предстоящем заседании генеральный прокурор Республики Арцах Артур Мосиян также представит сообщение о деятельности прокуратуры Республики Арцах за 2018 год.
Как сообщил председатель Национального собрания, очередное заседание состоится 17-го апреля в 11:00. Намечается также процедура вопросов-ответов между законодательной и исполнительной ветвями власти.
17:02 28/09/2017  |  Лента новостейПрезидент Арцаха принял участие в заседании Национального собрания
16:35 26/09/2017  |  Лента новостейПарламент Арцаха в четверг проведет первое заседание новой сессии
16:40 30/06/2017  |  Лента новостейПарламент Арцаха продолжает расширять внешние связи и контакты – Ашот Гулян