ՌԴ իշխանությունները չեն հանձնի Միհրան Պողոսյանին. «Իրատես» 04/16/2019   10:07  |  Մամուլ
«Իրատես» թերթը գրում է. «Ասում են, թե օրերս հետախուզում կհայտարարվի՝ ԴԱՀԿ-ի նախկին պետ, գեներալ-լեյտենանտ Միհրան Պողոսյանին բերման ենթարկելու համար: Վերջինս Մոսկվայում է:
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, ռուսաստանյան իշխանությունները չեն հանձնի նրան, ինչպես եղավ մարտի 1-ի գործով քննչականի նախկին պետ Վահագն Հարությունյանի դեպքում:
Բանն այն է, որ ռուսական իշխանությունները (նրանց իսկ գնահատականներով` Քոչարյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդումից հետո) հայաստանյան ընտրովի արդարադատության նկատմամբ վստահություն չունեն: Դա էր պատճառը, որ նախօրեին ԴԱՀԿ-ի նախկին պետը իր գրասենյակի միջոցով հայտարարեց. «Վենդետա չի լինելու» կարգախոսի ներքո իշխանությունն առաջնորդվում է ոչ թե օրենքի տառով, այլ մանր քինախնդրությամբ ու հիշաչարությամբ… Սանասարյան Դավիթն ասել է. «Պողոսյանի մասով որևէ բան չկա, բայց դե հոկտեմբերի 2-ին Ազգային ժողովում շեֆի հետ լավ չի խոսել»»։

Власти РФ не выдадут Армении Миграна Погосяна – газета “Иратес” 04/16/2019   11:20  |  Пресса
Поговаривают, что на днях будет объявлен розыск  для привода бывшего начальника СПИСА Армении, генерал-лейтенанта Миграна Погосяна. Последний находится в Москве, пишет газета “Иратес”.
Согласно источникам издания, российские власти не выдадут его, как это произошло в случае с Ваагном Арутюняном – бывшим главой следственной группы по делу 1 марта.
“Дело в том, что у российских властей (после, по их же оценкам, политического преследования второго президента Армении Роберта Кочаряна) нет доверия к армянскому избирательному правосудию. В этом заключалась причина того, что накануне бывший глава СПИСА через свой офис заявил: "Под лозунгом "вендетты не будет" власть руководствуется не буквой закона, а мелочной мстительностью и злопамятством… Давид Санасарян заявил: "По части Погосяна ничего нет, но 2 октября в НС нехорошо побеседовал с шефом"", - пишет газета.