SutNikol ակցիա Հանրապետության տարբեր մարզերում. կան բերման ենթարկվածներ (տեսանյութ) 04/15/2019   10:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բերման ենթարկված #SutNikol նախաձեռնության համակարգողներ Նարեկ Սամսոնյանը, Արթուր Դանիելյանն ու Կոնստանտին Տեր-Նակալյանն ազատ են արձակվել։ Այդ մասին տեղեկացնում է  AntiFake ֆեյսբուքյան էջը։
Ավելի վաղ, նույն էջը հաղորդել էր, որ նրանք բերման են ենթարկվել ոստիկանության կենտրոնի բաժին։
Նախաձեռության համակարգողներն առավոտից խաղաղ ակցիա էին իրականացնում Երևանի փողոցներում՝ #SutNikol գրությամբ գրաֆիտիներ պատկերելով։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝  ակցիան իրականացվել է Հայաստանի 8 քաղաքներում, մասնավորապես` Երևանում, Գյումրիում, Ախուրյանում, Մարալիկում, Ամասիայում, Վանաձորում և Սիսիանում:
Մեր տեղեկություններով ակցիայի մասնակիցների թիվը եղել է 32, որոնցից 9-ի նկատմամբ կիրառվել է վարչական ձերբակալում:
Ոստիկանության Կենտրոնի բաժին են բերվել նաև նախաձեռնության անդամներ Վրեժ Սարգսյանը, Իշխան Խոսրովյանը, ինչպես նաև ուղիղ եթերն ապահովող օպերատորը:

Члены инициативы #SutNikol провели акции в нескольких городах Армении: есть подвергнутые приводу 04/15/2019   10:33  |  Лента новостей
Координаторы инициативы #SutNikol (Лжец Никол – Прим. ред.) Нарек Самсонян, Артур Даниелян и Константин Тер-Накалян, которые сегодня были доставлены в центральный отдел Полиции Армении, отпущены на свободу. Об этом сообщается на странице AntiFake в соцсети Facebook.
Координаторы инициативы сегодня рано утром проводили акцию на улицах Еревана, разрисовывая на стенах зданий граффити #SutNikol.
Как передает источник, они проводили акции 8 городах, в частности в Ереване, Фюмри, Ахуряне, Маралике, Амасии, Ванадзоре и Сисиане.
По нашим сведениям, в акции участвовали 32 человека. В отношении 9 из них был применен административный арест.
В центральный отдел Полиции были также доставлены члены инициативы Вреж Саркисян, Ишхан Хосровян, а также оператор, обеспечивавший прямой эфир.