Ձերբակալվել են տարեց տղամարդու սպանությունը ենթադրյալ կատարած անձինք. նրանցից մեկը երիտասարդ աղջիկ է 04/15/2019 11:15 | Քրեական խրոնիկոն
Էջմիածին քաղաքի տներից մեկում 81-ամյա տղամարդու սպանությունը կատարած անձինք հայտնաբերվել են եւ ձերբակալվել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանից. «Սպանություն կատարող անձինք երկուսն են՝ աղջիկ եւ տղա` 1990 թվականին ծնված Մ. Խ.-ն և 1971 թվականին ծնված Ղ. Մ.-ն»:
Հիշեցնենք, որ դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ ՔՕ-ի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով, այն է` սպանությունը` շահադիտական դրդումներով:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ապրիլի 13-ին Էջմիածին քաղաքի տներից մեկում հայտնաբերվել էր 81-ամյա տղամարդու դի` ձեռքերն ու ոտքերը ժապավենով կապած, գլխին` բռնության հետքեր: Սպանվածի տունն ու խանութը տակնուվրա էր արված, գողացված էր նրա ավտոմեքենան:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` պանվածը Էջմիածին քաղաքի Մաշտոցի 10 շենքի բնակչ 81-ամյա Գագիկ Բաղդասարյանն է:

Задержаны предполагаемые убийцы пожилого мужчины в Эчмиадзине 04/15/2019 11:39 | Криминальная хроника
Подозреваемые в убийстве 81-летнего мужчины в одном из домов в городе Эчмиадзине задержаны. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
В надзорном ведомстве уточнили, убийц двое - женщина и мужчина: 29-летняя М.Х. и 48-летний Г.М..
Напомним, по факту было возбуждено уголовное дело по пункту 8 части 2 статьи 104(“Убийство, совершенное из корыстных побуждений, заказное, а также сопряженное с вымогательством, разбоем или бандитизмом”) УК Армении.
Ранее агентство сообщило, что 13 апреля с.г. в одном из домов в городе Эчмиадзине было обнаружено тело 81-летней пенсионера. Руки и ноги пожилого мужчины были связаны скотчем, на голове были обнаружены следы насилия. Дом и магазин убитого были перевернуты вверх дном, его машину угнали.
По сведениям “ФактИнфо”, убитым оказался 81-летний Гагик Багдасарян, проживавший одной из квартир в здании №10, расположенном на улице Маштоца в Эчмиадзине.