«Ապրիլի 16-20-ին Հայաստանը գտնվելու է ցիկլոնի ազդեցության գոտում. Օդի ջերմաստիճանը ապրիլի 16-17-ին ցերեկը կնվազի 10-12 աստիճանով». Գագիկ Սուրենյան 04/15/2019 09:40 | Մեկնաբանություն
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության տնօրեն Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Ապրիլի 16-20-ին Հայաստանը գտնվելու է ցիկլոնի ազդեցության գոտում, որը ամենաակտիվը կլինի ապրիլի 17-ին։ Ապրիլի 16-ի երեկոյան ժամերից մինչև ապրիլի 20-ը հանարապետության ողջ տարածքում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, իսկ ապրիլի 17-ին տեղումները կլինեն ինտենսիվ, կուղեկցվեն ամպրոպներով և քամու ուժգնացմամբ 15-20մ/վրկ։
Օդի ջերմաստիճանը ապրիլի 16-17-ին ցերեկը կնվազի 10-12 աստիճանով, ապրիլի 20-ին ևս 3-4 աստիճանով։ Գյուղատնտեսներին տեղեկացնում ենք, որ առաջիկա 5 օրերին հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում բացասական ջերմաստիճան չի կանխատեսվում»։

Гагик Суренян предупредил о надвигающемся на Армению циклоне 04/15/2019   09:52  |  Информационная платформа
Начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян Гагик Суренян поделился прогнозом погоды на ближайшие несколько дней.
“16-20 апреля Армения будет находиться под воздействием циклона, активность которого достигнет пика 17 апреля. С 1-ого апреля вечером по 20-ое апреля на всей территории республики время от времени ожидаются осадки”, - написал Гагик Суренян.
По его прогнозам, 17-ого апреля осадки станут более интенсивными и будут сопровождаться грозами и усилением ветра до 15-20 м/сек..
Он предупредил, что температура воздуха 16-17 апреля понизится на 10-12 градусов, а 20-ого апреля похолодает еще на 3-4 градуса.
“Сообщаем фермерам, что в ближайшие 5 дней заморозков в долинах и предгорных зонах не прогнозируется”, -  написал Гагик Суренян.