Ռոբերտ Քոչարյանն ունի՞ սահմանադրական անձեռմխելիություն, թե ոչ՝ պարզ կլինի վաղը 04/11/2019 16:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Անձեռնմխելիութան հիմքով Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ դատարանի որոշումը կհրապարակվի վաղը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ երկրորդ նախագահի պաշտպանական խմբի մամուլի քարտուղար Էլեն Առաքելյանը։
«ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ անձեռնմխելիութան հիմքով քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ պաշտպանական խմբի ներկայացրած բողոքի քննությունն այսօր ավարտվեց:
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ Գագիկ Պողոսյանի, ապրիլի 12-ին՝ ժամը 9:30-ին, կհրապարակի որոշումը»,- նշել է նա:

Суд огласит решение о прекращении уголовного преследования в отношении Роберта Кочаряна на основании неприкосновенности завтра 04/11/2019   16:18  |  Лента новостей
Суд в Ереване сегодня завершил рассмотрение ходатайства команды адвокатов о прекращении уголовного преследования в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна на основании неприкосновенности. Об этом сообщила пресс-секретарь команды адвокатов экс-президента Элен Аракелян.
Суд общей юрисдикции города Еревана под председательством Гагика Погосяна огласит решение 12 апреля в 9:30.