«Крепитесь, запад нам поможет». Նիկոլ Փաշինյանը՝ Վալերիյ Օսիպյանի հետ զրույցից հետո 04/09/2019   11:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Նորագավիթի մաքսատանը շրջայց կատարելու ժամանակ քաղաքացիներից մեկը և բողոքեց, որ իրենց պետհամարանիշ չեն տրամադրում։
«Պետավտոտեսչությունը մեզ պետհամարանիշ չի տրամադրում, որ մարդիկ այն տեղադրեն ու գնան իրենց երկիր, ասում են` թիթեղ չկա»,– ասաց քաղաքացին։ Պատճառները պարզելու համար վարչապետը տեղում զանգեց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանին։
«Էս ի՞նչ պատմություն ա, պարոն Օսիպյան։ Պետհամարանիշ չկա, որովհետև թիթեղ չկա՞»,–հարցրեց Փաշինյանը։ Հետո լսեց Օսիպյանի պատասխանը և ավելացրեց. «Եթե անցած տարվանից գիտեինք, պետք էր կանխատեսել։ Դե արագացրեք»։
Ոստիկանապետի հետ զրույցից հետ վարչապետը պարզաբանեց, որ ներկրվող մեքենաների շատ մեծ ծավալ է գալիս Հայաստան, Օսիպյանն ասել է, որ իրենք կանխատեսել էին դա, սակայն կանխատեսածից շատ է եղել մեքենաների քանակը։
«Հիմա թիթեղը հասել է Փոթի ու գալիս է Երևան,– ասաց Փաշինյանն ու կատակեց,– крепитесь, запад нам поможет»։
Նշենք, որ երեկ ոստիկանությունը պաշտոնական հաղորդագրություն էր տարածել՝ նշելով, որ ոստիկանության հաշվառման-քննական ստորաբաժանումներում դադարեցվել է ավտոմեքենաների հաշվառման համարանիշերի տրամադրումը։ Պատճառը տեխնիկական է. ավտոմեքենաների մեծ ներհոսքով պայմանավորված՝ ծագել է համարանիշերի մատակարարման ընդհատում:
09:33 06/04/2019  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանը գնում է Պուտինի ճանապարհով. «168 ժամ»
09:03 06/04/2019  |  ՄամուլՎարչապետին Գյումրիում «անակնկալ» էր սպասվում. Գյումրեցիներն ակնարկներ են արել. «Հրապարակ»
19:50 05/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՓաշինյանի ցուցումով հարուցված քրեական գործն ուղարկվել է Քննչական կոմիտե
16:50 05/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմեն ինչ կարգին է, ամեն ինչ օրինական է. Վարչապետը՝ քրեական գործ հարուցելու ցուցում տալու մասին

“Крепитесь, Запад нам поможет": Пашинян попытался “разрулить” ситуацию с автономерами 04/09/2019   11:39  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня утром побывал на Араратском таможенном терминале. В ходе посещения к нему подошел мужчина и пожаловался на трудности с получением автомобильных номеров.
Премьер позвонил начальнику полиции Валерию Осипяну, чтобы разобраться в причинах возникшей проблемы.
“Что за история, г-н Осипян. Нет госномеров, потому что нет металлических пластинок?” - поинтересовался Пашинян.
Выслушав ответ, он добавил: “Если вы знали об этом еще с прошлого года, то надо было предвидеть. Поторопитесь”.
После разговора с главой Полиции, премьер пояснил, в Армению импортируется больше машин. Осипян ему рассказал, что они это предвидели, однако объем импортируемых автомобилей превзошел их ожидания. Металлические пластинки для номеров доехали до порта Поти и уже на пути в Ереван”, - сказал Пашинян.
"Так, что крепитесь, Запад нам поможет", – пошутил премьер, перефразировав слова Остапа Бендера из кинофильма "12 стульев".