«Սպայկա»-ի տնօրենին կալանավորելու դատարանի որոշումը կբողոքարկվի 04/08/2019 11:24 | Քրեական խրոնիկոն
«Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանի փաստաբան Արթուր Գրիգորյանը հետապնդում է որակում իր պաշտպանյալի կալանավորումը՝ նշելով, որ խախտվել են այդ թվում միջազգային նորմերը։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում փաստաբանը տեղեկացրեց, որ պատրաստվում են վերաքննիչ բողոք ներկայացնել՝ Դ. Ղազարյանին կալանավորելու Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշման դեմ։
«Անձի նկատմամբ կրկնակի քրեական հետապնդման խնդիր կա»,- ասաց Ա.Գրիգորյանը՝ ապօրինի որակելով նաեւ փորձաքննության եզրակացությունը, որի հիման վրա ՊԵԿ-ը շուրջ 7 մլրդ հարկային պարտավորության մեղադրանք է առաջադրել Դ.Ղազարյանին։
Հիշեցնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր որոշում է կայացրել կալանավորել «Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին։ Փաստաբանները ներկայացրել են գրավ կիրառելու միջնորդություն։

Защита обжалует решение суда об аресте директора компании "Спайка" 04/08/2019   11:39  |  Криминальная хроника
Защита директора компании "Спайка" Давида Казаряна квалифицирует арест своего подзащитного как преследование. Адвокат Артур Григорян отметил, что имело место нарушение, в том числе международных норм.
Адвокат в беседе с "ФактИнфо" заявил о намерении обжаловать решение суда об аресте Давида Казаряна в апелляционном порядке.
"Имеет место проблема двойного уголовного преследования в отношении лица", - сказал А. Григорян, назвав незаконным заключение экспертизы, на основании которого Комитет государственных доходов предъявил Д. Казаряну обвинение в невыполнении налогового обязательства на сумму порядка 7 млрд. драмов.
Напомним, что суд общей юрисдикции Еревана сегодня постановил избрать в отношении директора компании «Спайка» Давида Казаряна меру пресечения в виде заключения под стражу. При этом суд отклонил ходатайство о применении в отношении него залога.