«Սպայկա»-ի տնօրենի կալանավորման դեմ բողոքի ակցիան ավարտվեց ծափահարություններով 04/08/2019   15:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Սպայկա» ՍՊԸ-ի հիմնադիր-տնօրեն Դավիթ Ղազարյանի կալանավորման դեմ բողոքի ակցիան, որը շարունակվում էր Կառավարության շենքի դիմաց, ավարտվեց:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Սպայկա» ընկերության զարգացման գծով փոխտնօրեն Կարեն Բաղդասարյանը կոչ արեց ծափահարել Դավիթ Ղազարյանի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պատվին:
Բողոքի ակցիա իրականացնող անձինք որոշում կայացրին վերադառնալ իրենց տները կամ աշխատանքի վայր: Ակցիաները շարունակական են լինելու, սակայն մանրամասներ չհայտնվեցին, թե ինչպես և որտեղ է իրականացվելու հերթական ակցիան:
«Ադմինիստրացիայի աշխատակիցներին խնդրում եմ գալ աշխատավայր, իսկ ջերմոցների աշխատակիցներին՝ գնալ տուն, հանգստանալ, ուժ հավաքել: Մենք այժմ իրավունք չունենք էմոցիաներով շարժվել»,- նշեց Բաղդասարյանը:

Акция протеста против ареста директора компании “Спайка” завершилась аплодисментами 04/08/2019   16:23  |  Лента новостей
Начавшаяся у здания суда в Ереване акция протеста против ареста основателя и директора компании “Спайка” Давида Казаряна, которая продолжилась перед зданием правительства, завершилась.
Как передает “Арменпресс”, руководитель отдела по управлению проектами компании Карен Багдасарян призвал сотрудников поаплодировать Давиду Казаряну и премьер-министру Николу Пашиняну.
Участники акции протеста приняли решение вернуться домой или на работу. Акции продолжатся, однако иных подробностей  демонстранты не сообщили.
“Прошу сотрудников администрации вернуться на место работы, а работников парников - отправиться домой и отдохнуть, набраться сил. Мы сейчас не имеем права руководствоваться эмоциями”, - отметил Багдасарян.