Վարչապետին են ներկայացվել ԿԲ-ի և Ֆինանսների նախարարության կողմից իրականացված մի շարք ուսումնասիրություններ 04/06/2019   12:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է ՀՀ կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոն: Վարչապետին և կառավարության անդամներին են ներկայացվել Կենտրոնական բանկի և Ֆինանսների նախարարության կողմից իրականացված մի շարք ուսումնասիրություններ։ Այս մասին հայտնում են  ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ներկայացվել են արժեթղթերի շուկայի ներկայիս վիճակը և զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև ներդրումային, ենթակառուցվածքային մի շարք ծրագրերի իրականացման նպատակով ֆինանսական ներգրավվածության ապահովմանը, ֆինանսական կայունությանը և մակրոտնտեսական քաղաքականությանը վերաբերվող հետազոտություններ և ծրագրեր:

Никол Пашинян ознакомился с исследованиями ЦБ и Минфина 04/06/2019 18:08 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян посетил Учебно-исследовательский центр Центрального банка в Дилижане.
Как сообщает пресс-служба правительства, премьер-министру Николу Пашиняну и членам правительства был представлен ряд реализованных ЦБ и министерством финансов исследований.
Были представлены текущее состояние и перспективы развития рынка ценных бумаг, а также исследования и проекты по обеспечению финансовых вливаний с целью реализации инвестиционных, инфраструктурных программ, финансовой стабильности и макроэкономической политики.