Փաստաբան Վահագն Դանիելյանը կալանավորվեց 04/06/2019   11:49  |  Քրեական խրոնիկոն
Դատավոր Գագիկ Հեբոյանին ենթադրյալ կաշառքի գումարը փոխանցելու մեջ մեղադրվող փաստաբան Վահագն Դանիելյանը կալանավորվեց: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանից: Նշենք, որ փաստաբանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ-ի 38- 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով, այն է` դատավորի կողմից առանձնապես խոշոր չափով կաշառք վերցնելուն օժանդակելը:
Մեղադրանքից հետո քննիչը միջնորդություն էր ներկայացրել` կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար: Միջնորդությունը, փաստորեն, բավարարվել է:
Հիշեցնենք, որ Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Գագիկ Հեբոյանին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով՝ փաստաբանի օժանդակությամբ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար: Ըստ ԱԱԾ հաղորդագրության՝ կաշառքի գումարը հանցակից փաստաբանի միջոցով փոխանցվել էր դատավորին, որից անմիջապես հետո այն հայտնաբերվել էր վերջինիս մոտ եւ վերցվել:

Адвокат Ваагн Даниелян взят под стражу 04/06/2019   15:54  |  Криминальная хроника
Адвокат Ваагн Даниелян, обвиняемый в передаче предполагаемой взятки судье Гагику Гебояну, заключен под стражу. Об этом “ФактИнфо” сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.
Отметим, что адвокату предъявлено обвинение по пунктам 2 и 3 части 4 статьи 38-311 УК РА (“Пособничество в  получении  судьей взятки в  особо крупных размерах”).
После предъявления обвинения следователь подал ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.
Напомним, судье суда общей юрисдикции Котайкской области Гагику Гебояну предъявлено обвинение по пунктам 2 и 3 части 4 статьи 311("Получение взятки в особо крупных размерах, совершенное судьей") УК РА. Согласно сообщению СНБ Армении,  сумма взятки была передана судье через адвоката-сообщника, после чего полученные деньги сразу же были обнаружены у последнего и изъяты.