Երևան-Գյումրի երթուղու նոր էլեկտրագնացքի առաջին ուղևորը Նիկոլ Փաշինյանն է 04/05/2019   11:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևան-Գյումրի երկաթուղային երթուղին ապրիլի 5-ից կսպասարկի նոր, թվով երկրորդ էլեկտրագնացքը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝նոր էլեկտրագնացքի առաջին ուղևորը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն է։
Վարչապետը շրջայց կատարեց Սասունցի Դավիթ երկաթուղային կայարանում, այնուհետև Գյումրի մեկնեց գնացքի մեքենավարի կողքին նստած։
Երևանից Գյումրի ճանապարհահատվածը նոր գնացքը կանցնի 2 ժամ, 10 րոպեում։ Այն նախորդի համեմատ ավելի մեծ թվով ուղևորներ կկարողանա տեղափոխել։
ԷՊ2Դ էլեկտրագնացքը գնվել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի»ՓԲԸ կողմից ռուսական «Տրանսմաշխոլդինգ» արտադրող ընկերությունից։
13:50 04/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՖեյսբուքյան ֆեյքերով կզբաղվի ԱԱ՞Ծ-ն
13:34 04/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկրում կարող է լինել միայն մեկ արտաքին քաղաքականություն, որը վարում և մշակում է կառավարությունը. Վարչապետ
19:01 03/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետին են ներկայացվել ՀՀ ԶՈՒ-երի նորագույն ռազմական տեխնիկաները
11:45 03/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի աշխատակազմի մի շարք պաշտոնյաներ ազատվել են աշխատանքից
19:45 02/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄՏՍ խումբը կշարունակի ներդրումներ կատարել Հայաստանում. վարչապետն ընդունել է խմբի նախագահին
18:25 02/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍփյուռքահայ մի խումբ գործարարներ վարչապետին են ներկայացրել տարբեր ներդրումային ծրագրեր

Никол Пашинян стал одним из первых пассажиров нового электропоезда Ереван - Гюмри 04/05/2019   11:24  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян стал первым пассажиром нового электропоезда, который с 5-ого апреля будет курсировать по маршруту Ереван-Гюмри.
Как передает “Арменпресс”, премьер-министр осмотрел железнодорожный вокзал “Давид Сасунский”, затем отправился в Гюмри, сев рядом с машинистом поезда.
Поездка на электропоезде из армянской столицы во второй по величине город республики займет 2 часа 10 минут.
ЮКЖД приобрел электропоезд постоянного тока ЭП2Д от российской компании "Трансмашхолдинг" для осуществления постоянных рейсов Ереван - Гюмри.