Փաշինյանի մերձավոր ազգականին առնչվող քրեական գործը քննում է ԱԱԾ-ն 04/05/2019   13:08  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մերձավոր ազգականի կողմից ենթադրյալ չարաշահման փաստի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել Ազգային անվտանգության ծառայությունում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանից:
Ճշտելու համար, թե ինչ հոդվածով է հարուցվել գործը, դիմեցինք ԱԱԾ մամուլի կենտրոն: Կենտրոնի ղեկավար Սամսոն Գալստյանն ասաց, որ տեղեկություն կտրամադրի ավելի ուշ:
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ երեկոյան ֆեյսբուքյան գրառում էր արել` նշելով, որ իր ցուցումով իր ազգականի ենթադրյալ չարաշահման դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ. «Կասկած չկա, որ գործը լիարժեք կքննվի և մեղավորները կենթարկվեն օրենքով նախատեսված պատասխանատվության: Սա նոր Հայաստան է, և վարչապետի որևէ մերձավոր չի կարող վեր լինել օրենքից կամ լինել արտոնյալ», - նշել էր նա:

Расследованием дела в отношении родственника Пашиняна занимается СНБ Армении 04/05/2019   13:20  |  Криминальная хроника
Уголовное дело по факту допущенного близким родственником премьер-министра Армении Никола Пашиняна предполагаемого злоупотребления возбудила Служба национальной безопасности РА. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
За уточнениями по поводу статьи, по которому возбуждено дело, агентство обратилось в СНБ Армении. Руководитель пресс-центра Самсон Галстян заявил, что информация об этом будет предоставлена позже.
Напомним, накануне премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что по его непосредственному указанию возбуждено уголовное дело по факту предполагаемого злоупотребления, допущенного одним из моих близких родственников.