Սպիտակցի Հայկոյին մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածով 04/04/2019   19:49  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնի վարույթում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասով քննվող քրեական գործով ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ Հայկարամ Ղևոնդյանին՝ երգիչ Սպիտակցի Հայկոյին, մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 244-րդ հոդվածով: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Հ.Ղևոնդյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել ստորագրություն` չհեռանալու մասին:
Ավելի վաղ հայտնել էինք՝ 2018թ. դեկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 07:40-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Ա.Չ.-ն, վարելով իրեն ամրակցված, զորամասի հաշվեկշռում գտնվող «Կիա Սորենտո» մակնիշի ՊՆ 0032 Մ զինհամարանիշի ավտոմեքենան, Երևան քաղաքի Խանջյան փողոցում վրաերթի է ենթարկել հետիոտն Քնարիկ Լևոնի Պետիկյանին՝ անզգուշությամբ առաջացնելով վերջինիս մահը:
Նախաքննության ընթացքում պայմանագրային զինծառայող Արայիկ Չիբուխչյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին:

Певцу Спитакци Айко предъявили обвинение 04/05/2019   00:01  |  Криминальная хроника
Известному армянскому певцу Айкараму Гевондяну (Спитакци Айко)предъявлено обвинение в рамках уголовного дела о гибели женщины в результате ДТП.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, Армении, по достаточной совокупности доказательств, добытых в рамках возбужденного четвертым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления СК уголовного дела, Айкараму Гевондяну предъявлено обвинение по части 2 статьи 242 (“Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека”) и по статьи 244 (“Оставление места дорожно-транспортного происшествия”) УК Армении.
В отношении А.Гевондяна избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Ранее сообщалось, что около 07:40 14-го декабря 2018 года военнослужащий-контрактник одной из воинских частей Минобороны А.Ч., находясь за рулем закрепленного за ним и находящегося на балансе воинской части автомобиля марки "Киа Соренто", на улице Ханджяна в Ереване сбил Кнарик Петикян, причинив ей смерть по неосторожности.
В ходе предварительного следствия Араику Чибухчяну было предъявлено обвинение по части 2 статьи 377 (“Нарушение правил вождения или эксплуатации машин, повлекшее по неосторожности смерть человека”) УК Армении. В отношении него была избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде. Предварительное следствие продолжается.