Հրամանատարին սպանելու փորձի մեջ կասկածվող անձը ձերբակալվել է 04/05/2019   14:54  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձերբակալվել է հրամանատարին սպանելու փորձ կատարելու մեջ կասկածվող տղամարդը։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Ինչպես արդեն հայտնել ենք՝ 2019 թվականի ապրիլի 5-ին՝ ժամը 08։10-ի սահմաններում, Ոստիկանության Մալաթիայի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Հարավ-Արևմտյան թաղամասի Անդրանիկի փողոցի շենքերից մեկի բակում կրակոցներ են հնչել և կա վիրավոր։
Փորձել են սպանել ՊՆ N զորամասի հրամանատարին. կասկածյալի ինքնությունը հայտնի է
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբ:
Պարզվել է, որ նշված հասցեից հրազենային վիրավորումով «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Երևան քաղաքի` 1979 թվականին ծնված տղամարդ։  Տուժածը, ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն հայտնել է, ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատար է։
Փաստի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Կատարված քննչական, դատավարական և այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում` շարժառիթը և առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Երևան քաղաքի բնակիչ է՝ ծնված 1962 թվականին: Վերջինս ձերբակալվել է՝ սպանության փորձ կատարելու և ապօրինի զենք պահելու կասկածանքով:
10:48 05/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՓորձել են սպանել ՊՆ N զորամասի հրամանատարին. կասկածյալի ինքնությունը հայտնի է
18:17 02/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում են ԱՄՆ Ազգային պաշտպանական համալսարանի պատերազմի քոլեջի ուկնդիրները
20:56 29/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում
15:42 27/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում շարունակվում է զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքը
17:12 25/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՕպերատիվ հավաքի մասնակիցներին ներկայացվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի հիմնական ուղղությունները
16:26 25/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում անցկացվում է կուրսանտների միջազգային օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլը
13:34 23/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊՆ-ից շուրջ կես միլիոն դոլլարի հափշտակության գործով մեղադրյալի առողջական վիճակը պարզելու համար քայլեր չեն ձեռնարկվում
16:27 22/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամը կփոխհատուցի նաև 2008-2014 թվականներին տեղի ունեցած դեպքերը
15:21 19/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՌազմական համալսարանում մեկնարկել է դասախոս-հրահանգիչների մեթոդական վերապատրաստման դասընթացի երկրորդ փուլը

Задержан подозреваемый в попытке убийства офицера в Ереване 04/05/2019   15:22  |  Криминальная хроника
Мижчина, подозреваемый в покушении на убийство командира одной из воинских частей в Армении, задержан. Об этом “ФактИнфо” сообшили в Следственном комитете Армении.
Как ранее сообщило агентство, сегодня утром в 08:10 в отдел Полиции Малатии поступила информация о том, что  во дворе одного из зданий на улице Андраника произошла стрельба, есть раненый.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа.
Выяснилось, что мужчина 1979 года рождения с огнестрельным ранением с указанного адреса был госпитализирован в медцентр “Астхик”. Потерпевший, как ранее сообщило “ФактИнфо”, является командиром одной из воинских частей Министерства обороны Армении.
По факту следственным отделом по ереванским административным районам Малалтия-Себастия СК Армении возбуждено уголовное дело по статье 34-104(“Покушение на убийство”) и части 1 статьи 235(“Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК Армении.
Установлен ряд обстоятельств произошедшего, в том числе мотив преступления и  личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана 1962 года рождения. Он задержан по подозрению в совершении покушения на убийство и  незаконном хранении оружия.