Առողջապահության փոխնախարարը կալանավորվել է 04/03/2019   11:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Առողջապահության նախարարի տեղակալ Արսեն Դավթյանը կալանավորվել է։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց ԱԱԾ մամուլի պետ Սամսոն Գալստյանը։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն հայտնել էր, որ փոխնախարարը ձերբակալվել է ԱԱԾ-ի կողմից՝ կաշառքը ստանալու պահին։
Իսկ ավելի ուշ ԱԱԾ-ն տարածած  հաղորդագրությամբ հաստատեց փոխնախարարի ձերբակալությունը` նշելով, որ հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով և 312-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով:  Բացի փոխնախարարից քրեական գործում ներգրավված է նաեւ բժշկական կենտրոնի՝ կաշառք տալու մեջ կասկածվող ղեկավարը, ում նկատմամբ, հաշվի առնելով վերջինիս տարիքը և առողջական վիճակը, որպես խափանման միջոց կիրառվել էր ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին:
Փոխնախարարին առաջադրվել է մեղադրանք:
17:52 02/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴպրոցի տնօրենին կալանավորելու առավել քան բավարար հիմքեր կան. Դատախազություն

Замглавы Минздрава Армении взят под стражу 04/03/2019 11:40 | Криминальная хроника
Заместитель министра здравоохранения Армени Арсен Давтян заключен под стражу. Эту информацию “ФактИнфо” подтвердил начальник пресс-центра Службынациональной безопасности Армени Самсон Галстян.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, что замглавы Минздрава Армени был задержан сотрудниками СНБ в момент получения взятки.
Позже СНБ распространила сообщение, в котором подтвердила информацию о задержании замминистра.
В ведомстве также проинформировали, что по данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 2 части 4 статьи 311(“Получение взятки в особо крупных размерах”) и пункту 1 части 3 статьи 312(“Дача взятки в особо крупных размерах) Уголовного кодекса РА.
Помимо замминистра в деле фигурирует также руководитель медцентра, подозреваемый в даче взятки. В отношении него, с учетом его возраста и состояния здоровья, избрана мера пресечения виде подписки о невыезде.