Սամվել Ալեքսանյանի կողմից Ղուշչյանին առեւանգելու հայտարարության հիման վրա հարուցվեց քրգործ (լրացված) 04/02/2019   10:51  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԺ նախկին պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի կողմից հեռուստամեկնաբան Համլետ Ղուշչյանի՝ իրեն առեւանգելու վերաբերյալ հայտարարության հիման վրա ՀՀ ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան՝ տեղեկացրին Ոստիկանության լրատվական բաժնից։ Գործը հարուցվել է 29. 03. 2019 թ.-ին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-131-րդ հոդվածի 1-ին մասով, եւ 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ կետերով, այն է՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ մարդուն առեւանգելը, որն ուղեկցվել է կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով կամ գործադրելու սպառնալիքով։
Գործն ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտե՝ նախաքննության։
12:40 10/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԹող ինձ էլ գնդակահարեն. Սամվել Ալեքսանյանը հերքում է «Մարտի 1»-ի դեպքերին իր առնչությունը

Уголовное дело возбуждено на основании заявления телеведущего, обвинившего Самвела Алексаняна в своем похищении 04/02/2019   11:04  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено на основании заявления  телеведущего Гамлета Гущяна о том, что его похитил бывший депутат парламента Армении Самвел Алексанян. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо”  сообщили в пресс-службе Полиции Армении.
Дело было заведено 29 марта с.г. по статье 38-131(“Организация похищения человека”) и по пунктам 1, 2 и 3 части 2 статьи 131("Похищение человека, совершенное  группой лиц по предварительному сговору с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия, которое сопровождалось применением насилия, опасного для жизни или здоровья, или с угрозой его применения") УК РА.