Ձերբակալված փոխնախարարի անունը հայտնի է 03/30/2019 19:56 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ԱԱԾ-ի կողմից ձերբակալված փոխնախարարը Արսեն Դավթյանն է։ Վերջինս փոխնախարար է նշանակվել 2018 թվականի մայիսին։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ այսօր ԱԱԾ-ն ձերբակալել է առողջապահության փոխնախարարներից մեկին՝ կաշառքի կասկածանքով։
«Փաստինֆո»-ին առայժմ չի հաջողվել մեկնաբանություն ստանալ առողջապահության նախարարությունից. որեւէ պաշտոնյա չէր պատասխանում հեռախոսազանգերին։
Նկատի ունենալով, որ պաշտոնյաներից շատերը նախընտրում են հաղորդակցվել ֆեյսբուք սոցիալական ցանցով, ուղիղ եթերում ներկայացնում տարբեր հարցերի վերաբերյալ իրենց դիտարկումները՝ «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը փորձել է օգտվել նաեւ կապի այդ միջոցից եւ նախարարի պաշտոնական էջին նամակ հղել՝ խնդրելով մեկնաբանություն, որը դեռեւս մնացել է անարձագանք։ Մեզ հաջողվեց պարզել, որ նա ներկայումս գտնվում է ԱՄՆ-ում։

Стало известно имя задержанного замглавы Минздрава Армении 03/30/2019   20:46  |  Криминальная хроника
По сведениям ИА “ФактИнфо”, Служба национальной безопасности Армении задержала заместителя министра здравоохранения Арсена Давтяна, который был назначен зна этот пост в мае 2018 года.
Ранее агентство сообщило, что сегодня СНБ задержала одногo из заместителей министра здравоохранения Армении по подозрению во взяточничестве.
“ФактИнфо” пока не удалось получить комментарий в Минздраве; никто из чиновников ведомства не отвечает на телефонные звонки.
С учетом того, что многие из чиновников предпочитают общаться через соцсеть Facebook и представлять свою позицию по разным вопросам в прямом эфире, корреспондент “ФактИнфо” попытался воспользоваться и этим средством связи и обратился к министру за комментарием через его официальную страницу, однако отклика на просьбу пока не получил.