Երեքշաբթի 11 / 05 / 2024
Նորատուսցի Արան մեղադրվում է զինված խուլիգանության մեջ. Գործը դատարանում է 03/29/2019   12:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Հանցավոր աշխարհում որպես Նորատուսցի Արա հայտնի Արա Բանդուրյանի մասնակցությամբ խուլիգանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ «Փաստինֆո»-ն դատալեքս դատական տեղեկատվական համակարգից տեղեկացավ, որ գործը մարտի 28-ին մուտք է եղել Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարան։
Ըստ մեղադրանքի՝ նա 2018թ․ հոկտեմբերի 13-ին Երևան քաղաքի Հյուսիսային պողոտա 4/1 հասցեում գործող «Հուկաման» ակումբում, զուգորդված ակումբում գտնվող անձանց նկատմամբ բռնություն գործադրելու սպառնալիքով՝ նույն ժամանակահատվածում քննությամբ չպարզված անձից ապօրինի ձեռք բերած և կրած 9մմ տրամաչափի հրազեն հանդիսացող ատրճանակով կատարել է խուլիգանություն։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Արա Բանդուրյանը, մի խումբ անձանց հետ այցելել է Երևան քաղաքի Հյուսիսային պողոտայում գտնվող ակումբներից մեկը, որտեղ առերևույթ անհարգալից վերաբերմունք է դրսևորել ակումբի մյուս հաճախորդների, աշխատակիցների նկատմամբ։
Մասնավորապես՝ կոտրել են ակումբի բաժակները, մոխրամանը նետել պարահրապարակ, ապա նաև կրակոցներ արձակել պատի ուղղությամբ, որի հետևանքով կոպիտ կերպով խախտվել է հասարակական կարգը:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով եւ 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Որպես խափանման միջոց է կիրառվել գրավը։

Алик Норатусский предстанет перед судом по обвинению в вооруженном хулиганстве 03/29/2019   13:07  |  Криминальная хроника
Предварительное следствие по уголовному делу о хулиганстве с участием Ары Баандуряна, более известного в криминальном мире как Алик Норатусский, завершено. Как стало известно “ФактИнфо” из сообщения на портале судебной информационной системы DataLex, 28 марта дело поступило в суд общей юрисдикции Еревана.
Согласно обвинению  13 октября 2018 года  в клубе Хукман на Северном проспекте, угрожая посетителям заведения применением насилия,  совершил хулиганство с применением пистолета калибра 9 мм., незаконно приобретенного у человека, личность которого пока не установлена.
Ранее агентство сообщило, что Ара Бандурян с группой лиц посетил один из клубов на Северном проспекте, где вел себя неуважительно по отношению к посетителям и сотрудникам заведения.
В частности, разбил стаканы, швырнул пепельницу в сторону танцевальной площадки,  а затем выстрелил в стену.
Ему предъявлено обвинение по части 4 статьи 258 (“Хулиганство”) и части 1 статьи 235(“Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) Уголовного кодекса Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде залога.