Բակո Սահակյանն ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանին 03/26/2019 11:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանին:
Ինչպես հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են այս տարի Արցախում նախատեսվող Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ նախապատրաստական աշխատանքներն ընթանում են ակտիվ կերպով՝ ընդգծելով, որ ամեն ինչ արվելու է միջոցառումը բարձր մակարդակով կազմակերպելու ուղղությամբ:

Бако Саакян обсудил с Ишханом Закаряном вопросы организации 7-х Всеармянских летних игр в Арцахе 03/26/2019 11:46 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 26 марта принял председателя Всемирного комитета Всеармянских игр Ишхана Закаряна.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся организации намеченных в Арцахе 7-х Всеармянских летних игр.
Президент Саакян отметил, что подготовительные работы проходят в активном режиме, подчеркнув при этом, что будет предпринято все возможное для организации мероприятия на высшем уровне.