Շենավանում փորձել են սպանել 3 անձի 03/25/2019 13:27 | Քրեական խրոնիկոն
Լոռու մարզի Շենավան գյուղում նախօրեին հնչած կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական բաժնից։
Գործը հարուցվել է ՀՀ ՔՕ-ի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ եւ 7-րդ կետերով, այն է՝ երկու կամ ավելի անձանց նկատմամբ սպանության փորձը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, եւ 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, այն է՝ ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելն ու պահելը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Շենավանի երեք բնակիչ` 22, 31 եւ 53 տարեկան անձինք, հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց: Ոստիկանության ծառայողները հայտնել էին, որ դեպքը տեղի է ունեցել Շենավանից Շիրակամուտ գյուղ տանող ճանապարհի հարևանությամբ՝ դաշտում: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են տարբեր տրամաչափի պարկուճներ։
Կատարված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի հանգամանքները, ինչպես նաև՝ միջադեպի մյուս մասնակիցների ինքնությունը։ Նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ համապատասխան միջոցառումներ են ձեռնարկվում:

Уголовное дело возбуждено по факту попытки убийства троих жителей Шенавана 03/25/2019   13:41  |  Криминальная хроника
По факту стрельбы в селе Шенаван Лорийской области возбуждено уголовное дело. Об этом “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Следственного комитета Армении.
Дело заведено по пунктам 1, 6 и 7 части 2 статьи 34-104("Покушение на убийство двух или более лиц, совершенное группой лиц или организованной группой способом опасным для жизни многих людей”) Уголовного кодекса Армении и части 1 статьи 235(“Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК РА.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что трое жителей Шенавана в возрасте 22, 31 и 53 лет с огнестрельными ранениями были госпитализированы в больницу.
Сотрудники Полиции и Следственного комитета выяснили, что инцидент произошел в поле близ дороги, ведущей из Шенавана в Ширакамут. На месте инцидента были обнаружены гильзы разных калибров
В результате проведенных оперативно-розыскных и следственных действий установлены обстоятельства происшедшего, а также личности остальных участников инцидента. Предпринимаются соответствующие меры по их розыску.