ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 03/25/2019 09:07 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 25-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է (առկա է ձնաբուք):
Դժվարանցանելի են Դիլիջանի ոլորանները, Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Լանջիկ հատվածը (առկա է բուք), Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների միջհամայնքային և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհները:
Թալին-Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհին առկա է մերկասառույց և բուք, իսկ Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում՝ միայն բուք:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 142 ավտոմեքենա, որից 115-ը՝ բեռնատար, 27-ը՝ մարդատար:

МЧС Армении предупреждает водителей о снеге, метели и гололеде на ряде дорог 03/25/2019   09:30  |  Информационная платформа
Перевал Варденяц закрыт из-за снежной бури, движение по некоторым трассам затруднено, сообщает МЧС Армении, публикуя данные на 08:30 25 марта.
Затруднен проезд по Дилижанскому серпантину, участку дороги Ланджик на трассе Ереван-Гюмри(наблюдается метель), проселочным дорогам в Амасийском районе и автомагистрали Сотк-Карвачар.
На трассе Талин-Ланджик-Мастара наблюдается гололед и метель, а в Ашоцком и Амасийском районах Ширакской области – только метель.
МЧС рекомендует водителям ездить только на зимней резине.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автотрасса Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов автомобилей.
По данным главного управления МЧС РФ по Северной Осетии, на российской стороне застряли 115 грузовиков и 27 легковых автомобилей.