Փոխհրաձգություն Լոռու մարզում. 3 անձ հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց 03/24/2019 12:21 | Քրեական խրոնիկոն
Զինված բախում է տեղի ունեցել Լոռու մարզում, որի հետեւանքով Շենավանի երեք բնակիչ` հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ հրազենային վնասվածքներով բուժօգնության տեղափոխվածները 22, 31 և 53 տարեկան անձինք են: «ՀՀ ոստիկանության և քննչական կոմիտեի ծառայողները պարզել են, որ դեպքը տեղի է ունեցել Շենավանից Շիրակամուտ գյուղ տանող ճանապարհի հարևանությամբ՝ դաշտում: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են տարբեր տրամաչափի պարկուճներ», - հայտնել է ոստիկանությունը:
Կատարված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի հանգամանքները, ինչպես և միջադեպի մյուս մասնակիցների ինքնությունը, որոնց հայտնաբերելու ուղղությամբ համապատասխան միջոցառումներ են ձեռնարկվում:

Три человека пострадали в результате перестрелки в Лори 03/25/2019   00:01  |  Криминальная хроника
Вооруженный инцидент произошел в Лорийской области Армении, в результате которого пострадали трое жителей села Шенаван.
Как сообщили "ФактИнфо" в Полиции Армении, в больницу с огнестрельными ранениями были госпитализированы лица в возрасте 22, 31 и 53 лет.
Сотрудники Полиции и Следственного комитета выяснили, что инцидент произошел в поле близ дороги, ведущей из Шенавана в Ширакамут.
"На месте инцидента обнаружены гильзы разных калибров", - сообщили в Полиции.
В результате проведенных оперативно-розыскных и следственных действий установлены обстоятельства происшедшего, а также личности остальных участников инцидента .Предпринимаются соответствующие меры по их розыску.