Քույրերը վրաերթի են ենթարկվել Թբիլիսյան խճուղում. վարորդը ձերբակալվել է 03/22/2019 11:58 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունների քննության բաժնում քննություն է տարվում՝ երկու անձի, որոնցից մեկն անչափահաս է, վրաերթի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Վարորդը ձերբակալվել է:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. փետրվարի 18-ին՝ ժամը 19:10-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Թբիլիսյան խճուղում «Ռենո» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել երկու քույրերի՝ ծնված 2000 և 2002թթ.՝ նրանց առողջությանն անզգուշությամբ պատճառելով ծանր վնաս:
Պատահարից հետո հիշյալ ավտոմեքենայի վարորդը լքել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը: Նույն օրը՝ ժամը 22:15-ին, վարորդը ներկայացել է Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին:
Դեպքի առթիվ 2019թ. մարտի 18-ին Ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 244-րդ հոդվածով, որը, նախաքննություն կատարելու համար, ուղարկվել է ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ ՃՏՀ քննության բաժին և 2019թ. մարտի 20-ին ընդունվել վարույթ:
2019թ. մարտի 21-ին «Ռենո» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը ձերբակալվել է՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 244-րդ հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու կասկածանքով:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են դատաբժշկական և դատաավտոտեխնիկական փորձաքննություններ, որոնց եզրակացությունները դեռևս չեն ստացվել:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ ավտոպատահարի պատճառները, հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են՝ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։

Автомобиль сбил двух сестер на Тбилисском шоссе в Ереване: водитель задержан 03/22/2019   13:11  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении проводит расследование для установления обстоятельств наезда на двух девушек, одна из которых - несовершеннолетняя. Как сообщает пресс-служба СК Армении, водитель задержан.
"По предварительным данным, около 19:10 18 февраля 2019 года водитель автомобиля марки “Рено” на Тбилисском шоссе в Ереване сбил двух сестер 2000 г.р.и 2002 г.р., причинив по неосторожности здоровью девушек тяжкий вред", - говорится в сообщении.
После инцидента водитель автомобиля покинул место ДТП. В тот же день, в 22:15, водитель явился в полицейский отдел Канакер-Зейтун.
По факту 18 марта 2019 года в Полиции было возбуждено уголовное дело по  части 1 статьи 242("Нарушение лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, причинившее по неосторожности тяжкий или средней тяжести вред здоровью человека") и статьи 244("Оставление места дорожно-транспортного происшествия") УК Армении, которое направлено в СК для производства предварительного следствия.
20 марта 2019 года дело было принято к производству. 21 марта с.г. водитель "Рено" был задержан по подозрению в совершении преступлений, предусмотренных частью 1 статьи 242 и статьей 244 УК Армении.
"Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены судебно-медицинская и судебная автотехническая экспертизы, заключения которых пока не получены. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры для установления причин и обстоятельств автоаварии", - отмечается в сообщении