Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին Ղազախստանի նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ 03/22/2019 11:40 | ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ և շնորհավորել նրան պաշտոնը ստանձնելու առթիվ: Նախագահ Արմեն Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների ու ժողովուրդների միջև առկա բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի ավանդույթներն ապագայում էլ կշարունակեն ծառայել իբրև վստահելի հիմք Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև փոխշահավետ համագործակցության զարգացման ու խորացման համար: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին մաղթել է քաջառողջություն ու հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում:
Հանրապետության նախագահը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ: «Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք նոր խթան հաղորդել մեր երկրների միջև միջպետական փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը»,- ասված է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Армен Саркисян переговорил по телефону с новым президентом Казахстана 03/22/2019   12:54  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян провел телефонный разговор с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым и поздравил его по случаю его вступления в должность. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Армен Саркисян выразил уверенность, что сложившиеся между двумя народами и странами традиции дружбы и взаимного уважения и впредь будут служить в качестве прочной основы для развития и углубления взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Казахстаном.
Армен Саркисян пожелал Касым-Жомарту Токаеву крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Казахстана – мира и процветания.
Президент Армении направил также поздравительное Касым-Жомарту Токаеву послание, в котором, в частности, отметил: 'Убежден, что совместными усилиями мы сумеем придать новый импульс повышению эффективности межгосударственного сотрудничества между нашими странами".
12:37 21/03/2019  |  Международные новостиВ Астане прошли протесты против переименования города в Нурсултан
15:05 20/03/2019  |  Международные новостиДочь Назарбаева избрали спикером Сената Казахстана
12:28 20/03/2019  |  Международные новостиНовый президент Казахстана предложил переименовать Астану в Нурсултан