ՀՀ նախագահը ՍԴ դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Գոռ Հովհաննիսյանի թեկնածությունը 03/21/2019 19:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Գոռ Հովհաննիսյանի թեկնածությունը: Այս մասին ասվում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Ֆեյսբուք»-ի էջում արված գրառման մեջ:
«Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 213-րդ հոդվածի համաձայն` Հանրապետության նախագահը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Գոռ Հովհաննիսյանի թեկնածությունը»,- ասվում է գրառման մեջ:

Президент Армении определился с кандидатурой на пост судьи Конституционного суда 03/21/2019   21:01  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян выдвинул на пост судьи Конституционного суда РА кандидатуру Гора Ованнисяна. Об этом говорится в сообщении на странице аппарата президента Aрмении в соцсети Facebook.
"В соответствии с частью 1 статьи 166 и статьей 213 Конституции президент республики выдвинул на пост судьи Конституционного суда РА кандидатуру Гора Ованнисяна", - говорится в записи.
Как ранее сообщалось, заявки на выдвижение на пост судьи Конституционного суда в аппарат президента представили трое претендентов: Ваге Григорян, Гор Ованнисян и Мартин Манукян.